Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
středa, 23 říjen 2019 16:08

Přechod pro chodce u nového Lidlu by měl být bezpečnější, řeší se také parkování

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Na ulici Československé armády ve Valašských Kloboukách vznikl přechod pro chodce, který společně s novou prodejnou vystavěla společnost Lidl.


Vzhledem k situování přechodu v méně přehledném úseku je zde umístěno vodorovné i svislé dopravní značení. I přesto však z reakcí řidičů i chodců vyplývá, že při frekventovanosti hlavní komunikace jde o lokalitu se zvýšeným bezpečnostním rizikem.

 
„Podněty od veřejnosti ohledně nebezpečného přechodu pro chodce na ulici Československé armády přijímáme na městském úřadě téměř denně. Obrátila jsem se proto na Ředitelství silnic a dálnic a rovněž na Krajský úřad Zlínského kraje s žádostí o přehodnocení dopravního značení a jeho posílení například formou barevného nástřiku silnice,“ sdělila starostka Eliška Olšáková. „Z vyjádření odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu vyplynulo, že zdrsňující nástřik v bezprostřední blízkosti přechodu je skutečně možný. Nyní tedy jednám se zástupcem společnosti Lidl, aby na straně investora došlo k přípravě potřebné dokumentace, zajištění povolení a realizaci tohoto bezpečnostního opatření,“ informovala.

 
Úprava silnice I/57 v místě přechodu pro chodce byla provedena v souladu se stavebním povolením a ověřenou projektovou dokumentací. Dopravní značení z hlediska plynulosti a bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích odsouhlasila Policie ČR. Při závěrečné kontrolní prohlídce stavby bylo navíc na základě požadavku zástupce Krajského ředitelství Policie ČR doplněno značení o výstražnou dopravní značku „Pozor, přechod pro chodce“. Snížení rychlosti na 30 km/h je však pouze dočasné.

Kromě zlepšení dopravně-bezpečnostní situace na ulici Československé armády se řeší také parkování. Společnost Lidl umožňuje u svých prodejen na parkovištích opatřených závorou stání vozidel po dobu 1,5 hodiny, každou další hodinu zpoplatňuje částkou 100 korun. „Jelikož je doprava v centru Valašských Klobouk často přetížená a parkování bývá problémem, jednám s vedením firmy Lidl o možnosti prodloužit bezplatnou dobu parkování na 2 hodiny. Zabránilo by se tak přejíždění aut a lidé by měli možnost zařídit si své neodkladné záležitosti i na Masarykově náměstí bez zbytečných dopravních komplikací. Rozhodnutí Lidlu však zatím neznáme,“ uvedla Eliška Olšáková.

 

-tz-

 

 

 

 

reklama