Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
čtvrtek, 07 listopad 2019 16:21

Rok plný cest za zahraničními zkušenostmi ve SOŠ Luhačovice

LUHAČOVICE - Rok plný cest za zahraničními zkušenostmi ve Střední odborné škole Luhačovice – škole zařazené od r. 2005 do mezinárodní sítě přidružených škol UNESCO.


Není to výjimkou, ale stalo se pravidlem, že většina našich žáků během svého studia absolvuje zahraniční pracovní stáž, workshop nebo setkání se zahraničními studenty v jiné zemi. A nejen žáci, ale i pedagogičtí pracovníci jezdí sbírat pracovní zkušenosti a rovněž doprovází žáky na jejich výjezdech.

SOŠ Luhačovice – škola zařazená do mezinárodní sítě přidružených škol UNESCOV roce 2019 vycestovalo v rámci projektů EU již celkem 46 studentů všech oborů, kteří využili Výměn mládeže - 12tidenní pobyty v Maďarsku (Conquer the Internet), Litvě (Design Your Game), na Slovensku (Unlimited Memory) a v Estonsku (Volunteering For My Profession) a projektu Erasmus+, odborné vzdělávání s názvem Unikátní svět dřeva – 4týdenní odborné stáže v Litvě.

Dalších více než 50 žáků navštívilo v dubnu hlavní město Holandska Amsterdam.
9 učitelů fungovalo jako pedagogický dozor, dalších 11 se znovu prostřednictvím Erasmus+, školní vzdělávání (projekt s názvem Zlepšení komunikačních a manažerských dovedností) zdokonalovalo v odborné angličtině a metodě CLIL (výuka odborného předmětu v angličtině) v Anglii ,“stínovalo“ (job shadowing ve Slovinsku), připravovalo v zahraničí další projekty pro žáky (Litva), či se zdokonalovalo na mezinárodní aktivitě v Německu (TCA - Internationalisation strategies in VET).


O našich velkých zkušenostech svědčí i to, že patříme mezi 28 škol v České republice s Certifikátem mobility v odborném vzdělávání a přípravě (VET mobility Charter), což pro nás znamená především jednodušší cestu k získání dalších projektů.

Zajímá vás víc? Navštivte tedy naše webové stránky (www.sosluhac.cz). Nebo ještě lépe, zúčastněte se osobně některého z Dnů otevřených dveří Střední odborné školy Luhačovice (ty nejbližší budou 8. a 9. listopadu).

Ing. Jana Šuráňová, ředitelka školy