Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
čtvrtek, 07 listopad 2019 13:56

Luhačovice otevřely nový skatepark za 2,5 milionu korun

Moderní sportoviště za 2,5 milionu Kč začalo v Luhačovicích sloužit veřejnosti začátkem listopadu. Významnou investici, která rozšiřuje občanskou vybavenost, přiblížil místostarosta Jiří Šůstek, který má v gesci majetkové záležitosti města.


„Nový skatepark vznikl na přehledném místě u sídliště v Zahradní čtvrti. Pro sportoviště bylo nutné vytvořit zcela novou plochu se speciálním povrchem, na které je umístěno osm překážek. Povrch i překážky jsou vhodné nejen pro vyznavače skateboardingu, ale už v prvních listopadových dnech si je užívaly také děti i dospělí jezdící na oblíbených freestylových koloběžkách a kolech,“ nastínil Šůstek.

Luhačovice otevřely nový skatepark za 2,5 milionu korunAreál, který má sloužit všem generacím i jako místo setkávání, se začal stavět v půli letních prázdnin a městu se na něj podařila získat dotace. „Tento projekt Volnočasový spot Luhačovice byl financován i díky dotaci z programu podpory cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj, které přispělo 1,2 milionů Kč. Zbytek financí šel z rozpočtu města Luhačovice. Součástí stavby nového sportoviště byly samozřejmě také parkové úpravy a mobiliář pro návštěvníky," dodal místostarosta. Nejenže si mládež i dospělí mohou teď užívat krásného nového sportoviště. Ale oproti někdejšímu již zchátralému plácku za místní pizzérií, který sloužil podobným aktivitám, má nový skatepark další nesporné výhody. „Je mládeži dobře dostupný a dění v této lokalitě se snadno kontroluje. Díky tomu i díky novým překážkám, které mají atestaci, je tak sportoviště daleko bezpečnější, uzavřel Šůstek.

-tz-