Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
středa, 13 listopad 2019 09:06

Slawex runners - Hela Chromeková (Chipacci Hat) - vítězka Trenčianské bežecké ligy

Tak a je to tady. Dočkali jsme se. Po osmi měsících závodění v tomto seriálu běhů jsme si zajeli odběhnout poslední závod do Mnichové Lehoty.


Ještě před startem bylo jasné, že toto bude hlavně o tom si těch 6km užít a nějak si v tom bahníčku neublížit (přeci jen nás čeká intenzivní zimní příprava. Poslední závod jsme absolvovali ve složení Ráďa, Evča, Mirča, Janča, Hela a za prcky tentokrát běžela pro krásnou účastnickou medaili Sárinka. Ráďa z nás všech dorazil jako první, chvilku po něm Mirča a jako tři grácie si pěkně pospolu proťaly cílovou pásku Evča, Hela a Janča. A pak mohlo začat pršet.

Tak hurá do posledního závodu

S takovýma krasavcama na zádech holky absolvovaly celých 6km


A samotné vyhlašování? Tým Slawex runners tento rok uspěl hned ve dvou kategoriích a tak jak nás bylo vidět po celou sezonu, tak nás bylo slyšet i při samotném vyhlašovacím ceremoniálu. Byla to jedním slovem nádhera a nezapomenutelný zážitek jak pro Helu tak pro Ráďu, kteří pohár přebírali.


Ráďa do posledního závodu musel bojovat, aby si svoje krásné TŘETÍ místo v kategorii Muži A udržel. Nakonec to vyšlo a tak přebíral bronzový pohár ve své kategorii z celkového počtu 48 běžců. Na prvním místě skončil Dalibor Jakal a druhé místo obsadil Pavol Martiš. Ráďa navíc získal i batoh za 100% účast na všech kolech TBL. Ráďovi se někdy v lednu určitě ani nesnilo, že na konci sezony budou vyhlašovat jeho jméno jako jednoho z nejlepších běžců své kategorie. Po všech zdravotních patáliích, které ho postihly v zimě, jsme všichni doufali, že s námi bude dál moct běhat (v rámci možností) bez jakýchkoliv medailových ambicí. Ráďa svou poctivostí a zodpovědným přístupem ke každému závodu sbíral bod za bodíkem a nakonec z toho byl úspěch na závěr, který překvapil i jeho samotného. A všichni jsme byli hrdí na to, že máme v týmu Inzulínka, který dokazuje, že všechno jde, když se chce.

Jde se na vyhlašování do velkého sálu krajského úřadu v Trenčíně

Hela Chromeková (Chipacci Hat) - vítězka Trenčianské bežecké ligy

Nejlepší běžci TBL roku 2019


Hela byla ze samotného vyhlašování nervózní už asi 3dny před samotným dnem. Tak nějak už bylo jasné, že ji o PRVNÍ místo nikdo nepřipraví a bylo potřeba se psychicky připravit na samotné předávání pohárů. Hela dávala do každého závodu TBL opravdu maximum a podle toho svědčí i její výsledky, kdy z devíti závodů svoji kategorii 2krát vyhrála, 3krát skončila na druhém místě a 2krát byla bronzová. Vyběhala si krásných 42 bodů náskok před druhou Barbarou Chrenkovou. Třetí skončila Patrície Struhárová. A podařilo se jí porazit celkem 76 žen v její kategorii. Každopádně pro Helu byla tato sezona natolik snová, že slzela jenom když přišla do toho velkého sálu krajského úřadu v Trenčíně a uvědomila si, že toto všechno co tam bylo připravené bylo právě i kvůli ní a úplně nejvíc krásné bylo, že ta největší překvapení si připravili ti nejlepší týmoví parťáci ze Slawex runners. Navíc Hela už poslední 4 závody běžela s vědomím, že je v očekávání a je potřeba běžet hlavou a né jak blázen (jak je u ní za běžných okolností zvykem) což bylo dost psychicky vyčerpávající. Sama si nastavila, že doběhá závody TBL (všechny ostatní šly stranou)a pak rozjede zimní přípravu na „tak trochu jiné závody“. Že si ale udrží první místo až do samotného konce? Tak to byl fakt takový další splněný sen.

Hela a Ráďa - Slawex runners


Touto cestou bychom ještě jednou všichni z našeho týmu Slawex runners rádi poděkovali všem organizátorům Trenčínské běžecké ligy, kteří bez nároků na nějaké výdělky organizovali každý měsíc naprosto skvělé závody, které nás zavedly vždy do krásného prostředí okolí Trenčína a žádný závod nebyl podobný (vždy jsme se těšili na to, co to zase bude). Navíc se v každém závodě vybíral dobrovolný příspěvek na Světélko naděje a právě v den vyhlašování byl oficiálně této organizaci předán také šek s celkovou vybranou částkou. Za náš tým jsme částečně přispívali v průběhu celé sezony a jako zvláštní příspěvek jsme ještě symbolickou částku přihodili v posledním závodě jako dar za všechny členy týmu Slawex runners.

Když hvězdy budou přát, tak s námi TBLáci počítejte i v příštím roce. My určitě dorazíme a zase nás bude vidět (nebo hlavně slyšet. Těšíme se na vás, užijte si pár měsíců "oddych".

 

-tz-

 

 

reklama