Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
pondělí, 18 listopad 2019 15:38

V Kloboukách se slavilo výročí Sametové revoluce

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Na události spojené se Sametovou revolucí, osobnost Václava Havla i realitu každodenního života za socialismu zavzpomínali v pátek účastníci akce 30 let svobody.


Zazněly písně Karla Kryla i Modlitba pro Martu, zazářily desítky svíček a vytanul nespočet vzpomínek. Ty vyvolaly mimo jiné výstavy fotografií, dobových předmětů či retro obalů v prostorách Besedy. Před publikem také opět stanula kapela Lux, která byla před třemi desítkami let hvězdou zdejší hudební scény.

V Kloboukách se slavilo výročí Sametové revoluce , foto- Lenka Zvonková
(další foto ZDE)


„Při setkání jsme si připomenuli okamžiky, které náš národ před třiceti lety prožil a které mu otevřely cestu ke svobodě a demokracii. U kašny jsme mohli rozjímat ve světle svíček a za zvuku kytar a houslí. Na výstavách jsme se rozpomněli na kloboucké dějiny kolem listopadu 1989, ale i na proměny našeho města a nádech každodenního života v socialismu. A za kulturu „jako před léty“ jsme si mohli vyrazit na hudební večer s kapelou Lux, která pro publikum vybrala osvědčené hity,“
uvedla starostka Eliška Olšáková a poděkovala všem návštěvníkům i účinkujícím. V neděli program oslav završilo promítání v kině Svět.

 

-tz-