Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
středa, 20 listopad 2019 17:10

Začínajícím podnikatelem roku 2019 se stala Veronika Ovesná z Valašských Klobouk

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Ocenění pro úspěšné živnostníky i začínající podnikatele a také ceny za firemní filantropii a inovace byly ve Valašských Kloboukách předány v úterý 19. listopadu při čtvrtém ročníku akce Business Dinner.


Živnostníkem roku se stal Karel Kolínek, včelař a výrobce medu a včelích produktů. Cenu za start-up obdržela díky svému cukrářskému projektu Veronika Ovesná. Za firemní filantropii byla vyzdvižena firma Zlínské stavby, a. s. a cenu za inovaci roku 2019 si zasloužila firma ELCOMAT SERVICE, s. r. o.

Začínajícím podnikatelem roku 2019 se stala Veronika Ovesná

Dort Veroniky Ovesné

Ocenění získala Veronika Ovesná, Karel Kolínek (vpravo) a
firma ELCOMAT SERVICE, s. r. o. (zástupce Petr Kolínek, vlevo)


„Město Valašské Klobouky uděluje podnikatelům toto ocenění jako výraz uznání za jejich úspěšnou činnost a přínos pro rozvoj zdejšího podnikatelského sektoru. Jsme hrdí na živnostníky, kteří mají za sebou dlouholetou praxi s výbornými výsledky, a vážíme si také začínajících podnikatelů, kteří přišli se svým prvotním záměrem a vydali se správným směrem k jeho naplnění,“
vyjádřila starostka Eliška Olšáková. „Děkujeme rovněž firmám, které představily své projekty s významným inovačním potenciálem, a firmám, které při svém byznysu nezapomínají ani na společenskou zodpovědnost,“ dodala.

Cenu Živnostník roku 2019 obdržel Karel Kolínek z Nedašova, jehož včelí med a další včelí produkty jsou vyhlášené daleko za hranicemi regionu. Začínajícím podnikatelem roku 2019 se stala Veronika Ovesná z Valašských Klobouk, která je úspěšnou absolventkou krajské soutěže Můj první milion. Její cukrářská výroba zaměřená na moderní dorty s ovocem a jiné odlehčené dezerty nese značku Baked by Veronika.

Business Dinner 2019 (foto- Lenka Zvonková)


Ocenění za firemní filantropii náleží firmě Zlínské stavby, a. s., a to za developerský projekt nového bytového domu na ulici Luční, při jehož přípravě s radnicí spolupracovala na úpravě parametrů pro větší komfort obyvatel. Díky vytvoření 22 nových bytů také firma pomohla s řešením bytové situace v našem městě. Cenu Inovace roku 2019 získala firma ELCOMAT SERVICE, s. r. o., která rozjela výrobu dřevěné modulární architektury.

„Hlavním smyslem této akce, kterou spolupořádáme společně s CzechInvestem, je budování partnerství a podnikatelské komunity v našem regionu. Informujeme se o tom, co se děje a co se chystá, rozvíjíme potenciál spolupráce a snažíme se nacházet synergické efekty pro budoucí strategický rozvoj,“ uvedl Petr Kozel, jednatel Valašskoklobouckého podnikatelského centra.

Při společenském večeru v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra návštěvníci vyslechli také přednášku Pavla Nováčka z Univerzity Palackého v Olomouci, v níž přiblížil globální okolnosti klimatické změny a vlivy, které ji umocňují. Večer podbarvilo hudebním doprovodem Trio Con Amore. Jeden z jeho členů, Michal Pášma, přítomným představil i výstavu svých obrazů.

 

-tz-

 

 

 

 

 

reklama