Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
pondělí, 25 listopad 2019 23:10

Stáže litevských studentů v Luhačovicích

Nejenom žáci Střední odborné školy Luhačovice odjíždí v rámci Erasmus+ na stáže do zahraničních škol, firem a vzdělávacích center, ale také studenti z jiných zemí Evropské Unie sbírají zkušenosti ve střední škole v Luhačovicích.


V listopadu jsou to 3 žáci z Litvy – Lucas, Tautvydas a Alanas z Kaunas Technical Vocational Education Centre v rámci projektu s názvem „Mobility and experience – freedom to choose“, kteří tráví v našem krásném městě celé 4 týdny.


Stáže litevských studentů v Luhačovicích (foto- Lubor Černobila, Jana Šuráňová)


Praxe na našich dílnách uměleckých řemesel je pro ně zajímavá, protože tak, jak sami říkají, doma se naučí hlavně „fabrikovému“ zpracování dřeva a u nás můžou tomuto materiálu vdechnout život, výjimečnost a originalitu. Zajímavá je pro ně řezba, inkrustace, intarzie a restaurování, což jsou dovednosti, které se učí naši žáci ve čtyřletém maturitním oboru Design a zpracování dřeva v rámci svého školního vzdělávacího programu, a které jsou pro studenty z Kaunasu v jejich zemi nedosažitelné. Díky projektu Erasmus+ si tak zvýší možnosti uplatnění ve své vlasti.


Součástí jejich mobility jsou i odborné a kulturní exkurze, proto jsme jim umožnili poznat náš region, a také krátce navštívit i sousední Slovensko a Rakousko.  Tím jsme jim alespoň částečně vrátili to, co oni udělali pro skupinu 6 našich žáků a 1 pedagoga v říjnu 2019 v jejich zemi v rámci projektu Unikátní svět dřeva, Erasmus+, KA1.

Stáže litevských studentů v Luhačovicích (foto- Lubor Černobila, Jana Šuráňová)


Vážíme si partnerství s Kaunas Technical Vocational Education Centre a věříme, že i v dalších letech bude fungovat k oboustranné spokojenosti obou institucí a hlavně žáků, o které v tomto případě jde především.

 

Střední odborná škola Luhačovice