Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
neděle, 01 prosinec 2019 12:02

Adventní zamyšlení Slávka Floreše SD

Slovo Advent pochází z latinského "adventus", což znamená příchod. Pro křesťany je advent dobou očekávání příchodu Spasitele na svět a také duchovní přípravou na vánoční svátky.


Adventní čas má své zvláštní kouzlo a mohl by pro nás být jedním z těch nejpěknějších období celého roku. Když píši pro nás, myslím tím nás všechny, věřící i nevěřící, mladé i ty starší. Ale jestli tomu tak skutečně je, nevím. Připadá mně však, že pro většinu lidí jsou to hektické dny. Konec roku je náročný v práci, je nutný úklid domácností, trouby pojedou naplno, aby bylo co nejvíce domácích dobrot, stresujeme se s vánočními dárky, stíháme vánoční trhy či rozsvěcování vánočních stromků.


Každý z nás prožívá adventní čas dle své svobodné vůle a nepřísluší mi dávat někomu návod nebo snad radu, jak jej prožít. Jenom mě v této souvislosti napadá, o co se letos pokusím já. Přesto, že některé věci z toho co jsem výše napsal, se dotýkají i mě, budu se snažit najít trošku času také na to, co by k tomuto období mělo patřit. Na trošku klidu, na návštěvu svých blízkých, na vzpomínku na ty, kteří už nejsou mezi námi, či třeba na malou modlitbu. A určitě si dokážu po dobu adventu odříct něco, co mám rád.


Navíc se budu snažit nezapomenout na krásné tradice, která si pamatuji ze svého dětství. Chodil jsem na roráty, dělali jsme doma adventní věnce se čtyřmi svíčkami, řezali jsme barborky, zdobili byt jmelím. A budu se těšit i na Mikuláše, tentokrát už proto, že můžeme s manželkou obdarovávat ty nejmenší členy naší rodiny, které máme moc rádi. Pokud se mně to podaří, pak, doufám, prožiju krásný advent.
A jak to uděláte vy?


PŘEJI VÁM VŠEM KRÁSNÝ, POŽEHNANÝ A VE ZDRAVÍ PROŽITÝ ADVENT.
Slávek Floreš SD

 

 

 

 

 

 

 

reklama