Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
středa, 11 prosinec 2019 19:05

Žáci ZŠ Nedašov v okresním kole soutěže „Bible a my“

Ve středu 27. listopadu 9 dětí ZŠ Nedašov jelo dokázat své znalosti o „knize knih“ na Církevní základní a mateřskou školu do Zlína. Konalo se zde totiž okresní kolo dějepisné soutěže „Bible a my“.


Do této soutěže se žáci ZŠ Nedašov zapojují již několik let a téměř vždy mají úspěchy. Letošní ročník nebyl jiný. Z devíti našich žáků po základním písemném testu hned 7 postoupilo do finálového kola. A i zde prokázali své úžasné znalosti ke svým tématům z Bible a dosáhli krásných úspěchů.

V kategorii nejmladších účastníků (4. a 5. tříd) nádherné 1. místo získala Eliška Káňová. Za 6. a 7. ročníky stupně vítězů obsadila Eva Holbová a největší úspěchy získala dvě naše děvčata v kategorii nejstarších – Anna Káňová, která zaujala 3. místo, a na 1. místě se umístila Marie Pacíková.

Eliška Káňová a Marie Pacíková tímto postupují do celostátního kola, které se bude konat 20. března 2020 na CMTF UP v Olomouci. Všem dětem, které se okresního kola zúčastnily, děkujeme za zájem zapojit se do této ojedinělé soutěže, úspěšným soutěžícím gratulujeme a Elišce a Marii přejeme hodně zdarů, trpělivosti a elánu v přípravě na celostátní konkurenci.

 

-tz-