Vytisknout tuto stránku
pondělí, 06 leden 2020 19:34

Ve Val. Kloboukách vznikne kompletní infrastruktura pro 17 rodinných domů

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V nové lokalitě pro individuální bytovou výstavbu na ulici Dlouhá ve Valašských Kloboukách právě odstartovaly přípravné práce. Na ploše o rozloze 2,5 hektaru během letošního roku vznikne kompletní infrastruktura pro 17 rodinných domů.


Město pozemky zasíťuje, vybuduje místní komunikaci, chodníky i veřejné osvětlení. Náklady investice přesáhnou částku 23 milionů korun. Lokalita by měla být hotová do konce roku 2020.

 
„Ve Valašských Kloboukách poptávka po stavebních místech dlouhodobě převyšuje nabídku, a tak byla nová plocha pro rodinné domy naší významnou prioritou po celé minulé volební období. Po přípravné fázi, která trvala od roku 2015, se nyní dostáváme k samotné realizaci projektu. Ta by měla už koncem letošního roku vyústit v hotovou lokalitu s inženýrskými sítěmi a komunikacemi. Třináct pozemků už má své majitele či vážné zájemce, čtyři místa jsou pro potenciální stavebníky stále volná,“ uvedla starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

 
Rozsáhlý projekt si vyžádá 23,1 milionu korun a nad jeho rámec bude za 2,3 milionu korun provedena také potřebná přeložka slaboproudu. Město bude na pokrytí nákladů čerpat investiční úvěr.

 

V území se budou nejprve odstraňovat dřeviny a upravovat terén. Poté započne stavba vodovodu, elektrického a plynového vedení, dešťové i splaškové kanalizace a sdělovacích kabelů. Do lokality bude následně přivedena místní komunikace včetně chodníků. „Na sousední ulici Dlouhá už byla v předstihu vybudována dešťová kanalizace, do níž se vyrůstající lokalita připojí. V rámci aktuálního projektu „Bezpečné cesty do školy“ dojde také k napojení novou křižovatkou a bude bezbariérově řešeno i přecházení pěších,“ přiblížila Eliška Olšáková.

 
Cena připravovaných stavebních parcel je zastupitelstvem stanovena na 1000 Kč za m2. V případě zájmu mohou stavebníci pro další podrobnosti kontaktovat odbor vnitřních věcí městského úřadu (tel. 577 311 139).

 

-tz-