Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
středa, 08 leden 2020 21:56

Kraj jednal se společností Arriva vlaky o nápravě nedostatků

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nástup společnosti Arriva vlaky na část železničních tratí v kraji od 15. prosince se neobešel bez komplikací, zástupci kraje proto iniciovali středeční jednání se zástupci této společnosti, jehož tématem byly nejčastěji se vyskytující problémy: zpoždění vlaků, chybějící nápisy v českém jazyce, nefunkční informační systém, problémy s prodejem jízdenek či to, že některé vozy vůbec nevyjely.


„Za tyto nedostatky budeme po Arrivě požadovat zaplacení sankčních pokut, a to v řádech statisíců korun. Mimo to nám bude muset uhradit i příjem, který nám neodvedla kvůli tomu, že cestující jezdili zdarma, protože si kvůli nefungujícímu odbavovacímu zařízení nemohli zakoupit jízdenku ve vlaku. Zástupci Arrivy pochybení uznali a jsou připraveni nám sankce i ušlý zisk zaplatit,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s tím, že co se týká nápravy situace, je již v tuto chvíli velká část nedostatků odstraněna a drtivá většina z nich by měla být vyřešena nejpozději do konce ledna.

To potvrdil generální ředitel Arriva Transport ČR Daniel Adamka: „Zlínskému kraji i cestujícím se za vzniklé komplikace velmi omlouváme. Na jejich odstranění každý den intenzivně pracujeme a již nyní se nám daří zpoždění vlaků snižovat a situaci postupně stabilizovat.“

Tisková konference po jednání se zástupci společnosti Arriva (foto: kr-zlinsky.cz)

 

Náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Botek k tomu dodal: „Se zástupci Arrivy jsme se dohodli, že se společně sejdeme ještě 22. ledna, kdy vyhodnotíme, jak se daří zlepšovat situaci a plnit úkoly, které jsme si dnes stanovili.“ Výši ušlých zisků z jízdného bude kraj znát v únoru. To již budou odbavovací zařízení ve všech vlacích fungovat a srovnáním aktuálních čísel prodeje s čísly z období, kdy odbavovací zařízení plně nefungovala, bude možno tyto ušlé zisky stanovit.

 

-tz-
foto- Jiří Balát