Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
čtvrtek, 09 leden 2020 14:41

Za péči o postiženého syna obdržela Ivana Matúšů poděkování Zlínského kraje

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V závěru loňského roku pozval Zlínský kraj pečující osoby a pěstouny do uherskobrodského Muzea Jana Amose Komenského na slavnostní setkání.


Jeho cílem bylo poděkovat za dlouhodobou, náročnou a obětavou péči o blízké v domácím prostředí a oznámit výsledky ankety Pečující osoba Zlínského kraje pro rok 2019. Jednou z vyznamenaných se stala také paní Ivana Matúšů z Valašských Klobouk, která se doma stará o těžce zdravotně postiženého syna Vladimíra.

 

„Paní Ivanu Matúšů v anketě nominovalo město Valašské Klobouky. Protože byla v době konání slavnostního ceremoniálu se synem v lázních, zastoupil ji při převzetí ocenění z rukou krajské radní Michaely Blahové její manžel Pavel. Také on si zaslouží velký dík za starostlivost, pomoc a oporu celé rodině,“ uvedla starostka Eliška Olšáková. „Péče o syna s těžkým zdravotním hendikepem je pro paní Matúšů nesmírně náročná, a přitom ji dokáže vykonávat obětavě, láskyplně, vlídně a s velkou skromností. Proto si jí velmi vážíme. Pro rodiny s podobným údělem a posláním je jistě inspirací, povzbuzením a příkladem hodným následování,“ uvedla.

 

-tz-
foto- kr-zlinsky.cz

 

 reklama