Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
čtvrtek, 13 únor 2020 10:26

Chytrý Slavičín: peníze město získalo na rozvojovou strategii i mobilní aplikaci

SLAVIČÍN -  Ve velké konkurenci 299 projektů v OP Zaměstnanost se neztratil ten slavičínský s názvem Chytrý Slavičín: strategicky řízené město, přívětivý úřad. „Projekt se na základě bodového hodnocení umístil na vynikajícím 12. místě,“ uvedl garant projektu Filip Kučera z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.


Co si ale představit pod chytrým Slavičínem? Z více než 3 milionů korun na projekt se zaplatí několik inovativních a moderních nástrojů potřebných pro rozvoj města. Jde konkrétně o strategii rozvoje města, což je užitečný dokument, který bude stát na široké diskuzi s občany i experty z UTB ve Zlíně.

Peníze z projektu půjdou například na modernizaci zastaralých webových stránek města, dále na aplikaci „Moje město v mobilu“, elektronickou úřední desku i dotykový informační kiosek pro lepší orientaci v budově městského úřadu. „Jsem rád, že se podařilo sehnat peníze hlavně na lepší informovanost občanů, to je pro nás důležité. Pozitivně mě překvapuje velký zájem o městský facebook, na kterém dostáváme dotazy na mobilní aplikaci pro město od mladších občanů poměrně často,“ řekl starosta města Tomáš Chmela.

Kromě strategie rozvoje města bude z dotace financována i studie proveditelnosti opatření pro zadržování vody v krajině, která je zvlášť potřebná teď v době extrémně suchého klimatu. S ohledem na efektivnější správu budov města bude pořízen jejich detailní pasport a město tak bude mít lepší přehled o svém majetku.

Také se dostane na řešení dopravní situace ve městě, kterou zmapuje generel dopravy. Jde o analytický dokument, který zmapuje slabá místa dopravy ve Slavičíně (např. nedostatek parkovacích míst) a navrhne i řešení.

V dotačním titulu Operačního programu Zaměstnanost byla veliká konkurence. S žádostí o dotaci uspělo pouze každý pátý žadatel. Projekt Slavičína se na základě bodového hodnocení všech záměrů umístil na velmi dobrém 12. místě z celkového počtu 299 projektů obcí, měst a mikroregionů z celé České republiky.  Rozpočet projektu je 3 104 375 Kč, přičemž dotace pokryje až 95% všech výdajů.

 

-tz-


reklama