Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
sobota, 29 únor 2020 19:42

Arriva upravuje odbavení cestujících

Od 1. března 2020 upravuje Arriva v osobních vlacích na Zlínsku odbavení cestujících. Ve stanicích, ve kterých je před odjezdem vlaku otevřena pokladna, je nutné si jízdenku koupit předem na přepážce. Při nákupu až u stevarda ve vlaku společnost zavádí manipulační příplatek.

 
„Od poloviny prosince, kdy jsme vyjeli na řadu tratí, jsme nechtěli cestujícím komplikovat život zaváděním změn, a tak jsme neřešili, kde si jízdenku koupili. V našem vlaku to bylo bez přirážky, i když to není na české železnici obvyklé. V některých stanicích jsme otevřeli pokladny a naším cílem je, aby si cestující kupoval jízdenku tam, a ne ve vlaku. Od března tak zavádíme přirážku za nákup ve vlaku v případech, kdy si cestující mohl koupit jízdenku v pokladně,“ říká ředitel společnosti Arriva vlaky Jiří Nálevka.

 
Manipulační přirážka se nebude uplatňovat v případech, kdy je odbavení cestujících ve stanicích s otevřenou pokladní přepážkou bez manipulační přirážky umožněno právními předpisy. To se týká například držitelů průkazů ZTP a ZTP/P nebo návazného odbavení cestujícího, který přestupuje z vlaku jiného dopravce a pro předchozí úsek cesty se prokáže jízdním dokladem v tarifu předchozího dopravce.

 

Příplatek bude 40 korun
Na tratích na Zlínsku je přirážka podle Tarifu Zlínského kraje 40 korun, připočítává se ve stanicích v Bylnici, Horní Lidči, Kunovicích, Luhačovicích, ve Starém Městě u Uherského Hradiště, v Uherském Hradišti, Uherském Brodě, ve Valašském Meziříčí, Veselí nad Moravou nebo ve Vsetíně, a to v době, kdy jsou pokladny otevřeny. Pokud je pokladna uzavřena, manipulační příplatek cestující nezaplatí. Jízdenku na osobní vlaky Arrivy na Zlínsku je možné koupit i v e-shopu Arrivy, u takové jízdenky ale neplatí možnost jejího využití i ve vlacích jiného drážního dopravce. „Naši stevardi budou cestující ve vlacích upozorňovat, že v jejich nástupní stanici je otevřena pokladna a že si mohou koupit jízdenku předem a bez přirážky tam. K cestujícím budeme vstřícní a ze začátku budeme nové podmínky vysvětlovat,“ doplňuje Jiří Nálevka.

 

Jízdenku v pokladně si mohou cestující koupit v těchto železničních stanicích:
· Bylnice
· Horní Lideč
· Kunovice
· Luhačovice,
· Staré Město u Uherského Hradiště
· Uherské Hradiště
· Uherský Brod
· Valašské Meziříčí
· Veselí nad Moravou
· Vsetín

 

Arriva nezapomíná ani na děti. Připravila pro ně speciální dětskou jízdenku.
„Od našich nejmenších cestovatelů a jejich rodičů jsme často slyšeli, že by chtěli svoji jízdenku. Připravili jsme pro ně sérii dětské jízdenky s vlakem Arriváčkem. K dostání je u našich stevardů a na pokladnách. Na zadní straně mohou děti vybarvovat obrázek, luštit tajenku nebo projít bludištěm,“ uzavírá ředitel společnosti Arriva vlaky Jiří Nálevka.

 

-tz-
foto- Zlínský kraj

 

 


reklama