Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
středa, 04 březen 2020 22:15

Koho můžete podpořit na Charity Jam 2020 v Brumově-Bylnici

Koho můžete podpořit na Charity Jam 2020, který se koná ve dnech 4.-5. července v Bikeparku Brumov-Bylnice? Přispívat můžete už nyní formou bankovního převodu na konto veřejné sbírky!

 

Co je to Charity Jam?
Charity Jam je každoroční BMX závod, který se koná v Bikeparku v městě Brumov-Bylnice. Závodů se každoročně účastní špičky České i Slovenské republiky.Veškerý finanční výtěžek z této akce putuje na podporu dětí a mládeže s handicapem - pomáhá konkrétním osobám (každý rok jiným) například s úhradou rehabilitací, léků či zdravotnických pomůcek, které nehradí zdravotní pojišťovna.

 Letošní výtěžek pujde na podporu Michaelky, Barunky, Františka, Davida a Lenky. Jejich příběhy si můžete přečíst níže.

 

Michaelka Ivanišová, 3 roky, Ostrava
Michaelka, jejíž rodiče pocházejí z Brumova-Bylnice, se narodila předčasně v 6. měsíci těhotenství. Nedlouho na to podstoupila náročné operace srdeční vady. Několik dlouhých měsíců musela zůstat v nemocnici. Když se konečně dostala domů, bohužel tam dlouho nepobyla – byla nutná další operace, tentokrát cysty na míše. Michaelka trpí spastickou diparézou dolních končetin. Příspěvek poputuje na terapie, rehabilitační pobyt a zdravotní pomůcky.

Michaelka

 

Barunka Tkadlecová, 5 let, Slavičín
První náznaky, že něco není v pořádku, se u Barunky objevily hned po porodu, kdy si její maminka všimla silného strabismu (šilhání). Ve třech měsících dostala Barunka brýle s 6 dioptriemi a po řadě vyšetření byly odhaleny další zdravotní problémy. Barunka musí rehabilitovat, cvičit očička, motoriku a řeč, což je velmi časově a finančně náročné. Výtěžek z akce pomůže s úhradou neurorehabilitace RehaKlim v lázních Klimkovice a dalších terapií.

Barunka

 

František Maschke, 7 let, Havířov–Šumbark
František se narodil jako zcela zdravé dítě, ale kolem 1. roku života se začal jeho vývoj komplikovat. Postupně mu lékaři diagnostikovali DMO, svalovou hypotonii trupovou i končetinovou, těžkou mentální retardaci s poruchou chování a další nepříznivé diagnózy. Neumí chodit, mluvit, potřebuje pomoc s jídlem i hygienou. Stará se o něj tatínek, který je samoživitel v invalidním důchodu. Výtěžek bude použitý na neurorehabilitace a zdravotnické pomůcky.

FrantišekDavid Luks, 27 let, Prostřední Bečva

David se odmalička potýká s těžkou formou dětské mozkové obrny (spastickou tetraparézou) a epilepsií. Od svých 17 let musí být trvale napojen na umělou plicní ventilaci a jeho zdravotní stav vyžaduje 24hodinovou péči. Maminka na péči o Davida zůstala sama, je samoživitelka. Finanční podpora umožní mamince využít potřebné odlehčovací služby mobilního hospice, případně také přebudovaní nevyhovující koupelny na bezbariérovou.

David

 
Lenka Morcinková, 32 let, Zlín
Lenka je aktivní mladá žena, která trpí dětskou mozkovou obrnou (diparézou dolních končetin s pravostrannou hemiparézou). Snaží se žít samostatným životem a udržovat se v kondici, aby byla soběstačná a zbavila se bolestí spojených s diagnózou – věnuje se hodu diskem a oštěpem.Výtěžek Lenka použije na rehabilitace v Complex Therapy Zlín, které jí pomůžou zlepšit pohybové schopnosti.

Lenka


Přispívat můžete už nyní formou bankovního převodu na konto veřejné sbírky: 222852233/0600 (zřízené KÚ Zlínského kraje).


-tz-