Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
neděle, 08 březen 2020 23:03

6 krabic lízátek putovalo z Brumova do Brna pro onkologické pacienty

Lékárna U Anděla Strážce Brumov uspořádala v lednu letošního roku Sbírku lízátek pro dětské onkologické pacienty. Pro kliniku dětské onkologie Brno. Zeptáme se Zuzany Moravčíkové a Ilony Křivdové, které měly tuto sbírku nastarosti, jak to vše dopadlo.

 
1. Jak a kdy vznikl tento nápad?
Nápad vznikl na konci prosince 2019 kdy se ze všech stran na FB rozjela sbírka pro onkologicky nemocné děti v Motole. Tak nás napadlo se podívat na internet, kde všude jsou dětské onkologické centra pro děti. Našli jsme pro nás nejblíž Brno. Kontaktovaly jsme sekretariát kliniky dětské onkologie FN v Brně. Něchtěly jsme sbírku uspořádat jen tak. Sbírka trvala od 2.1. do 31.1.2020

2. Kolik lízátek se podařilo nasbírat?
Byli jsme velice překvapeni, že naše sbírka lízátek oslovila opravdu velmi širokou veřejnost. Zapojili se všechny věkové skupiny. Někteří lízátka zakoupili u nás v lékárně U Anděla Strážce, jiní přinesli lízátka z domu. Sbírka trvala 1měsíc a nasbíraly jsme 6 krabic různých lízátek. Viz foto. V tak velkém množství se nám nepodařilo jednotlivé lízátka spočítat.

příprava na cestu do Brna, vlevo jedna z pořadatelek akce p.Ilona Křivdová


3. Jak vypadalo předání sbírky v nemocnici?

Předání bylo milé a hezké. Nahlásili jsme se dopředu na sekretariátu v Brně , že ve středu 26.2.2020 přivezeme dopoledne lízátka ze sbírky. Protože bylo hodně lízátek, potřebovali jsme, aby nám zařídili vjezd do nemocnice. Kdo v nemocnici v Brně byl určitě ví, jak obtížné je zde zaparkovat. Pomohly jsme krabice nanosit do prvního patra, kde je kancelář. Uvítala nás p.Podhájská z kanceláře a vrchní sestra p.Petlachová. Tyto lízátka budou dána dětem na onkologii a hlavně na odd.31.


Ilona Křivdová a  Zuzana Moravčíková

vrchní sestra p.Petlachová  a administrativní pracovnice p.Podhájská

předání v nemocnici - p.Petlachová, p.Podhájská a p.Ilona Křivdová

 

4. Co máte nyní v plánu?
Určitě plánujeme další sbírky. Jsme domluveni s onkoligií na další spolupráci. Už teď víme, že to nebudou lízátka, ale jiná sladkost pro děti.  Touto cestou bychom chtěly všem poděkovat za jejich ochotu zúčastnit se této naší lednové lízátkové sbírky. A budeme se těšit na další.

Děkujeme Lékárna U Anděla Strážce Brumov-Bylnice

 

Stanislav Floreš- Naše Valašsko info