Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
neděle, 15 březen 2020 10:21

Rejdovi z Brumova-Bylnice – správné informace - nemáme koronavirus

Byli jsme v Rakousku na horách, v té době tam bylo jen pár případů na podezření z nákazy. Situaci jsme sledovali. Po příjezdu nebyla vládou nakázaná karanténa pro lidi, co přijeli z Rakouska.


Přicestovali jsme v pátek 6. 3. všichni zdraví. Naše 4letá Anežka dostala v pondělí večer horečku. V úterý ráno měla pořád teplotu 39,2 °C, tak jsme nešli k doktorce, ale zavolali jí. Když naše doktorka slyšela, že jsme byli v zahraničí a máme horečku, řekla nám, abychom raději zavolali na hygienu a informovali se. Tak moje Kačenka poslušně zavolala. Řekli, že Anežce přijedou vzít vzorky. Karanténu nařídili jen Anežce a máma byla s ní. Ostatní členové rodiny bez příznaků karanténu neměli. Výsledky byly za tři dny a byly v pořádku. Takže žádný koronavirus nemáme! V nemocnici od nás nikdo není a jsme zdraví! Neřešili jsme, co si kdo poví, ale dělali to co nám bylo řečeno.


Řekli, že pravděpodobnost, že by to mohl být koronavirus, je minimální. Nicméně tři dny měla horečky nad 39 °C a to bylo zapotřebí 100% péči a pozornost mámy, ta komunikovala jen s nejbližšími. Já jsem chodil na dílnu pracovat na sochách sv. Anny a Jáchyma, tak jsem nekomunikoval téměř s nikým. Lidem stačilo vidět sanitku před domem (stála tam hodinu) a doktora v roušce.

Usměvavá Anežka Rejdova (foto- rodinný archiv)


Ve středu mi volal, a za to si ho cením, pan F. , že jeden člověk šíří v jeho obchodě paniku, že máme koronavirus. Panu F. jsem řekl pravdu, aby věděl, o co jde. A dál jsem pracoval. Manželce během dne volalo, taky pár kamarádu. Nevíme kdo začal šířit nepravdivé poplašné zprávy, ale chtěli bychom poděkovat všem, kdo se ozvali a informovali nás a chtěli vědět pravdu, než začali strach šířit dál. Ohleduplnost je zapotřebí víc než kdy jindy. Pokud se dozvíte jakoukoliv citlivou informaci o druhých, ověřte si ji přímo u toho, koho se to týká, než ji budete šířit dál a vyvolávat zbytečný strach. Jinak z toho vznikne tichá pošta. Na začátku dědiny přejedete kočku a na konci se dozvíte, že kvůli kočce vykolejil vlak .


Přejeme všem, aby i v tomto zvláštním postním čase dokázali mít radost z maličkostí, byli více spolu s rodinou a vyrazili do přírody! A nemějme přehnaný strach, vyčítáním coby kdyby ničemu nepomůžeme. Berme věci jaké jsou a s pokorou. Nepodceňujme to, ale berme to s humorem i když to bude vážné. Utrápený pohled a starosti nic nepolepší.


Všechny vás zdraví Jirka a Katka Rejdovi

www.kamen-rejda.cz