Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
úterý, 17 březen 2020 14:14

Výzva všem občanům Brumova-Bylnice

Výzva starosty města, p. Kamila Macka, k aktuální situaci v Brumově-Bylnici.Dobrý den všem spoluobčanům,
vzhledem k situaci s výskytem onemocnění způsobené novým koronavirem, který doslova paralyzuje náš všechny, Vás všechny žádám o pomoc a porozumění.

Vyzývám Vás, abyste nám pomohli s osvětou proti šíření onemocnění a začali nosit alespoň bavlněné roušky, popřípadě šátky nebo jiné ochranné prostředky v obchodech, v lékárnách, ve zdravotnických zařízeních, ve veřejných prostorách atd. Je to sice malý krůček pro každého z nás, ale minimálně částečně chráníte všechny, se kterými přicházíte do kontaktu. Apeluji na všechny obyvatele, že nošení roušky není ostuda a lidé, kteří jsou v karanténě v mnoha případech za to ani nemohou. Před 14 dny jsem se taky možná díval na lidi s rouškou jinak, dnes už se všem takovým lidem omlouvám a doufám, že všichni pochopí odpovědnost v této mimořádné situaci. Určitě chci jít Vám všem příkladem a ode dneška nosím roušku taktéž.

Město Brumov-Bylnice poskytne materiál na roušky a ve spolupráci s Charitou Valašské Klobouky vyzýváme dobrovolníky, kteří chtějí pomoci se šitím roušek, aby nás kontaktovali. Ušité roušky budeme dále poskytovat občanům města.

V případě, že někdo z Vás má doma respirátor třídy FFP3, moc Vás prosím o poskytnutí těchto respirátorů pro naše zdravotníky v privátních praxích a pracovníky charity, kteří poskytují služby v terénu.

Požadavky na poskytnutí roušky, popř. poskytnutí respirátorů třídy FFP3 nám, prosím, sdělte na telefonních číslech 603 857 430 nebo 737 453 047, popř. na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkuji všem za přečtení a zamyšlení nad těmito řádky.
Kamil Macek, Váš starosta