Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
pondělí, 30 březen 2020 17:08

Starosta Slavičína Tomáš Chmela - Zamyšlení k současné situaci

Vážení spoluobčané, možná jste zaznamenali informaci, že ve správním obvodu Luhačovic, kam patří i naše město, byly potvrzeny první případy nemoci COVID-19. Chtěli byste vědět víc? To já také, bohužel to však není možné. Kde přesně se koronavirus vyskytuje, vědí pouze hygienici v Krajské hygienické stanici Zlínského kraje, nám starostům to ale nesdělují. Jak s tím naložíme, je už na nás.

Chtěl bych Vás vyzvat k tomu, abychom se všichni chovali tak, jako by tato nemoc v naší blízkosti už byla. To znamená, abychom byli na nejvyšší míru ostražití, abychom opravdu dodržovali hygienické návyky, abychom se vyvarovali kontaktům s lidmi a abychom nevycházeli tolik ven, i když je krásně.

Je pravděpodobné, že nějaká vlna onemocnění COVID-19 městem přejde, otázka je, jak jí svým chováním pomůžeme k rozšíření anebo ke zpomalení a zastavení. Pokud tady koronavirus nebude mít „na koho sednout“ díky kolektivnímu zodpovědnému chování, tak se nikomu nic vážného nestane a dopadne pro nás pandemie dobře.

Město se v uplynulých dnech příkladně semklo a mnoho lidí se zapojilo do šití roušek a další pomoci. Všem Vám ze srdce děkuji, vážím si Vaší pomoci a je to ta nejlepší zpráva z těchto těžkých dní. Ovšem všichni víme, že nejde jen o šití roušek. Zoufale chybí také dezinfekce zvlášť pro naše nejstarší a nejzranitelnější občany, která je v obchodech opravdu nedostatkovým zbožím. Proto jsme se rozhodli zakoupit dezinfekci na ruce ve větším množství, kterou chystáme do lahviček a kterou bude od pondělí nabízet Charita Slavičín seniorům. Již nyní stejným způsobem funguje rozvoz léků a potravin. Ohrožení občané se tak nemusejí vystavovat zbytečnému riziku při pohybu mimo svůj domov.

Slavičané v těchto dnech skvěle ukazují, jak pomoci ohroženým spoluobčanům. Moc Vám všem za to děkuji. Buďme však připraveni pomáhat i poté, co nejhorší opatření pominou. Pomáhat bude potřeba všem, kteří zajišťují ve Slavičíně veřejné služby výrobu a prodej všeho, co k životu potřebujeme. Když si budeme vzájemně pomáhat tak, jak to děláme nyní, věřím, že vše těžké společně překonáme!

Tomáš Chmela, starosta