Vytisknout tuto stránku
úterý, 31 březen 2020 12:32

V Uherském Brodě je více jak 40 lidí pozitivních na koronavir

Uherský Brod byl v úterý 31.3.2020 cílem profesionálních hasičů. Hasiči desinfikovali domy v rizikové oblasti.


AKTUALIZACE - 31.3.2020, 20.00 hod.

 

,,Uherský Brod byl dnes cílem profesionálních hasičů. Profesionální hasiči ze stanic Zlín, Uherský Brod a Uherské Hradiště během dnešního odpoledne desinfikovali jednu desítku domů ve vytipované oblasti Uherského Brodu na Uherskohradišťsku, kde je nejvyšší výskyt koronaviru ve Zlínském kraji. K omezení dalšího šíření viru desinfikovali hasiči v ochranných oblecích společné prostory domů, a to chodby, schodiště a výtahy," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Hasiči desinfikovali domy v rizikové oblasti (foto-HZS)


--------------------------------------------------------

Kvůli vysokému nárůstu pozitivně testovaných v Uherském Brodě, kterých je aktuálně více jak 40, svolal hejtman Jiří Čunek v pondělí 30. března podvečer zasedání Bezpečnostní rady Zlínského kraje. „Vzhledem k tomu, že k dnešnímu dni máme v celém kraji 129 pozitivně testovaných a jen v Uherském Brodě, který má necelých 17 tisíc obyvatel jich je 40, tak je potřeba v této části kraje přijmout účinná protiepidemiologická opatření, aby se zabránilo dalšímu šíření nákazy. Na těchto opatřeních spolupracujeme se starostou Ferdinandem Kubáníkem s krizovým štábem Uherského Brodu,“ informoval členy bezpečnostní rady hejtman Jiří Čunek.

Zasedání Bezpečnostní rady Zlínského kraje 30.3.2020 (foto- Jiří Balát)


Od úterý 31. března tak v Uherském Brodě vejdou v platnost protiepidemiologická opatření Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, která budou spočívat v pravidelné dezinfekci společných prostor v bytových domech. Zvýšená protiepidemiologická opatření se budou vztahovat také na 27 obchodů a prodejen v Uherském Brodě. Dezinfekce se bude provádět virucidními prostředky, které jsou účinné proti nákaze COVID – 19 a s jejich aplikací budou pomáhat i hasiči.


-tz-