Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
středa, 08 duben 2020 20:12

Zamyšlení starosty města a velikonoční přání všem občanům Brumova-Bylnice

Starosta města, p. Kamil Macek, hodnotí aktuální dění a zároveň přichází s velikonočním přáním pro všechny obyvatele města.

 

Vážení spoluobčané,
i když jste teď doslova zahlceni zprávami v souvislosti s mimořádnými opatřeními – COVID 19, považuji za důležité Vás informovat o aktuální situaci v našem městě.

Tato situace je opravdu nestandardní. Nikdo z nás, ani z našich rodičů, doposud nic takového nezažil. Jsem moc rád, že vnímáte a dodržujete všechny změny, nařízení a zákazy. Věřte, že pro nikoho z nás to není jednoduché a pořád nevíme, kdy to skončí. Doufám, že toto velmi těžké období spolu zvládneme, a že čas zahojí vše.

Myslím na Vás všechny, na naše rodiny, děti, seniory, rodiče, kamarády. Myslím na ty, kteří zůstali doma a nemohou chodit do práce. Myslím na studenty, žáky, rodiče, kteří učí děti doma a učitele, kteří se snaží učit netradičním způsobem, tzv. „na dálku“ za pomocí telefonu, e-mailu, Skypeu, Whatsappu apod. Myslím na ty, kteří naopak do práce musí chodit proto, aby zajistili chod obchodů, mohli léčit lidi, starat se o seniory, doručit poštovní zásilky, nebo Vám dodat objednané potraviny, léky a jiné důležité věci.

Předpokládám, že každý z nás si uvědomuje vážnost situace, jak jsme všichni velmi lehce zranitelní a jak každý z nás musel přehodnotit všechny životní priority.

Mnohokrát děkuji všem, kteří nám pomáhají zachovat chod úřadu, včetně všech, kteří pracují z domova.

Velmi mě těší vzájemná pospolitost a pomoc, se kterou jsme se setkali při výzvě k šití roušek a distribuci všem potřebným. Děkuji zaměstnancům Charity Valašské Klobouky, kteří nám od začátku pomáhají, děkuji zdravotníkům, hasičům, Policii ČR a městské policii Brumov-Bylnice za to, že v této době pomáhají, kde je potřeba.

Máme před sebou svátky Velikonoční a za normálních okolností s nimi spojené návštěvy bohoslužeb v kostele, tradiční „tragačování“, pomlázkové obchůzky a návštěvy rodin, sousedů a kamarádů. Vnímám, že tyto svátky budou jiné a opravdu Vás laskavě žádám, abyste byli v tomto období ukáznění a dodržovali všechna platná nařízení. Aspoň můžete být s těmi nejbližšími a například procházka do přírody nebo využití našich cyklostezek určitě každému v tak krásném počasí prospěje.

Věřím, že tato doba brzy skončí a začneme se pomalu vracet k „normálu“. Určitě to bude chtít od každého z nás trpělivost a pozitivní přístup. Myslím si, že i po ukončení nouzového stavu budou všichni řešit ekonomické dopady, a to jak občané, tak místní firmy, podnikatelé, živnostníci, včetně jejich zaměstnanců atd.

I my, zástupci města, spolu s ostatními zaměstnanci kromě činnosti, které jsme řešili a snažili se všem pomáhat, informovat o vývoji situace, operativně řešit stavební práce, které i nadále pokračují, stojíme před zásadní otázkou. A to takovou, že se musíme připravit na těžké období, z důvodu předpokládaného snížení příjmů vzhledem k dopadu dané situace na ekonomiku v ČR, a tím následných změn v rozpočtovém určení daní. Již nyní přehodnocujeme priority v dokončení rozjetých projektů a nových plánovaných investic včetně oprav. Musíme se připravit na „horší časy“, které se budou dotýkat i všech našich příspěvkových organizací, jednotlivých místních částí města, sportovních klubů, spolků a občanů města.

Přesto věřím, že to spolu překonáme, protože jsme Valaši, a ti se jen tak nevzdávají. Moc Vás prosím o sounáležitost, trpělivost, pochopení a pomoc všem, kteří to ve Vašem okolí budou potřebovat.

I přes naše zahalené tváře může každý z nás více otevřít své srdce.

Přeji Vám požehnané a klidné Velikonoční svátky, hlavně zdraví a pozitivní mysl.

Opatrujte se, Váš starosta Kamil Macek.