Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
úterý, 21 duben 2020 11:15

Rada Zlínského kraje schválila investiční záměr opravy silnice v Sidonii

ZLÍNSKÝ KRAJ – Tři nové investiční záměry v oblasti dopravy schválila na svém pondělním jednání Rada Zlínského kraje. Jde o akce za téměř 64 milionů korun na silnicích II. a III. třídy, které má kraj ve svém vlastnictví.

„Tyto akce přispějí nejen k vyššímu komfortu pro řidiče v řešených úsecích, ale také ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s tím, že realizaci staveb bude zajišťovat Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), příspěvková organizace kraje. „K financování těchto staveb využijeme vlastní zdroje a prostředky z rozpočtu Zlínského kraje,“ řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

 

Místo rekonstrukce silnice v Sidonii (zdroj- Město Brumov-Bylnice)

 

Silnice III/05751: Sidonie
Silnice je jedinou přístupovou komunikací do Sidonie, místní části Brumova-Bylnice. Akce řeší její stavební úpravy ve stávajícím směrovém vedení, v celkové délce 423 metrů. Vozovka bude rozšířena, dále bude provedena sanace trhlin a poškozených okrajů vozovky. Součástí akce je odvodnění vozovky. Zároveň zde město Brumov-Bylnice bude realizovat své stavební akce: napojení místních a účelových komunikací a sjezdů na silnici a vybudování nových chodníků a nástupišť i odstavné plochy a parkoviště. Stavba bude probíhat za částečného omezení silničního provozu. Doprava bude řízena semafory, provoz bude probíhat kyvadlově po polovinách vozovky.
Náklady: 9,690 milionu korun. Předpokládaná realizace: červenec 2020 – listopad 2020.

 

-tz-