Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
středa, 13 květen 2020 11:21

POWER 5 vydávají v reedici první album Progres time

Valašská heavy metalová formace POWER 5 vydává v digitální reedici jejich první album Progres time. To vyšlo v roce 1997 v době, kdy se skupina přetvářela ze skupiny hrající převzaté skladby na skupinu koncertní. A přestože v repertoáru měla hlavně hard and heavy skladby světových interpretů, jejich první kroky vedly do prog/heavy rockových vod. Silně progresivně laděné album bylo zjevením nejen pro jejich fanoušky, ale také pro novináře a hudební publicisty.

 

POWER 5 - skladba Hvězdná brána (lyric video)


„V době vydání jsme byli silně ovlivnění skupinami Queensryche, Rush či Dream Theater a to se na albu hodně projevilo. Ale i přes určitou komplikovanost se třeba otvírák Hvězdná brána stala na dlouhou dobu jedním z taháků našich živých vystoupení"
říká jeden ze zakládajících členů POWER 5 zpěvák Olin Škrabal.

Digitální reedice CD Progres Time je k dispozici zdarma na YouTube profilu skupiny. Reedice má formu streamu a všechny skladby jsou zveřejněny formou lyric videa. Desku lze poslouchat také na Spotify a dalších streamovacích službách. Fanoušci, kteří chtějí skupinu podpořit a chtějí skladby vlastnit, si mohou desku Progres time koupit v MP3 shopu na Bandcampu.


Kdo má zájem se o albu dozvědět víc historických informací, může sledovat FB skupiny, kde budou vycházet vzpomínky ke vzniku alba, nebo některých skladeb. V digitální reedici vyjdou postupně další alba skupiny POWER 5.

 

-tz-