Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
pátek, 22 květen 2020 10:57

U cyklostezky v Brumově-Bylnici vzniká lesopark

Mnozí z Vás, kteří se procházíte nebo projíždíte po cyklostezce ve směru od kotelny v sídlišti Družba ke Sportovnímu a rekreačnímu areálu Brumov-Bylnice jste si jistě všimli, že se zde něco děje. Na místě vykácených stromů a keřů se objevily jakési dřevěné prvky. Jedná se o investiční akci, kterou mělo město Brumov-Bylnice naplánováno na letošní rok.


Vzniká zde LESOPARK - odpočinková zóna, která by měla sloužit všem, kteří chtějí strávit příjemné chvilky na čerstvém vzduchu. Vybraná firma začala v únoru vyrábět dřevěný mobiliář a v současné chvíli dochází k instalaci těchto prvků na určená místa.


Řešené území je rozděleno do 3 částí:

  • klidová zóna s vytvořením terénních sníženin pro zasakování vody a doplněnými prvky - nadúrovňový průchozí dřevěný chodník, výukový kout s lavičkami,
  • aktivní zóna s herními prvky a mobiliářem
  • průchozí zóna

Vznikající lesopark u cyklostezky, foto: město Brumov-Bylnice

 

Instalace dřevěných prvků by měla být dokončena do konce června. Na podzim letošního roku by pak měly proběhnout nezbytné úpravy zelených ploch a výsadba dřevin.


Věříme, že se toto místo stane jedním z dalších oblíbených cílů procházek po našem městě.

!!! Vzhledem k tomu, že se zde pohybuje technika, zajišťující montáž dřevěných prvků a v blízké době zde začnou výkopové práce na realizaci veřejného osvětlení cyklostezky, žádáme všechny občany a hlavně pak maminky s dětmi, aby v těchto místech zvýšili pozornost a dbali osobní bezpečnosti své i svých dětí.

 

zdroj: Mgr. Hana Schnarr. - Město Brumov-Bylnice