Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
pátek, 19 červen 2020 11:41

Valašský mikulášský jarmek letos nebude

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Valašský mikulášský jarmek se v prosinci ve Valašských Kloboukách neuskuteční. Důvodem je epidemiologická situace související s onemocněním covid-19, která s sebou nese riziko, že by v zimě mohlo opět dojít k zákazu velkých akcí s účastí tisíců lidí. Za jarmekovým programem s tradiční mikulášskou obchůzkou přitom v minulých letech přijíždělo i 20 tisíc návštěvníků z celé České republiky. Protože je organizace jarmeku náročná a například v červenci už se uzavírá registrace řemeslníků na trh, museli pořadatelé učinit toto závažné rozhodnutí již nyní.

 

„Zatím si stále nemůžeme být jistí, jak velké akce budou ve druhé polovině roku povoleny a za jakých hygienických podmínek. Pokud by se naplnily předpovědi o podzimní druhé vlně koronavirového onemocnění, mohlo by snadno dojít k preventivnímu zákazu hromadných akcí nad určitý počet osob, což by mělo na Valašský mikulášský jarmek jednoznačný dopad,“ vysvětlila Pavlína Žídková, předsedkyně organizačního výboru. Obdobně by bylo při jarmeku obtížné zajistit případné rozestupy návštěvníků, specifické podmínky pro konzumaci občerstvení či kapacitně omezené vstupy do dřevěnic a ostatních památkových objektů.

Valašský mikulášský jarmek 1.12.2018 /foto -Lenka Zvonková


Věříme, že za rok bude situace příznivá a že se jarmek v prosinci 2021 uskuteční tak, jak ho známe a máme rádi,“ vzkázala Pavlína Žídková.


FOTO
Valašský mikulášský jarmek 2016
Valašský mikulášský jarmek 2015
Valašský mikulášský jarmek 2014
Valašský mikulášský jarmek 2014
Valašský mikulášský jarmek 2013
Valašský mikulášský jarmek 2012

Valašský mikulášský jarmek 2011
Valašský mikulášský jarmek 2010
Valašský mikulášský jarmek 2007

 

 

 

 

 

reklama