Vytisknout tuto stránku
úterý, 28 červenec 2020 22:07

Posousedsku v Kramolišově: Slavnostní odpoledne se zábavou pro celé rodiny

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V neděli 2. srpna bude valašskokloboucké Staré město dějištěm slavnosti Posousedsku v Kramolišově. U hudby, dobrého jídla a zábavy se setkají tamní obyvatelé s návštěvníky z města a okolí. Při symbolickém otevření nově zrekonstruované ulice bude odhalena pamětní deska věnovaná spisovateli Čeňku Kramolišovi, po němž nese své jméno. Děti se mohou těšit na divadlo, pouličního kejklíře, bublinovou show i různé hry, dospělí zase na místní speciality, výstavu ve venkovní galerii Škarpa, muzikantská vystoupení i příjemné posezení. Akce začne v 15 hodin, nejen Klobučané v kloboucích vítáni!

 
„Srdečně zveme všechny místní i přespolní na otevření nedávno zrekonstruované Kramolišovy ulice. Historická lokalita se silným geniem loci představí svou obnovenou tvář, k níž patří nová komunikace, veřejné osvětlení, opěrná zídka i úprava prostranství. A protože život v daném místě spoluutvářejí především jeho obyvatelé, pořádáme s nimi sousedskou slavnost v úzké spolupráci. Za podané ruce mnohokrát děkujeme a těšíme se na setkání při bohatém programu v Kramolišově ulici,“ pozvala starostka Eliška Olšáková. „A že máme letos Kloboukový rok, nezapomeňte si doma své klobouky,“ připomněla.

 

Dobrou náladu na prostranství v Kramolišově ulici navodí od 15 hodin cimbálová muzika Klobučan i Staroměšťáci. Návštěvníci se občerství u vege-bufetu, pochutnají si na palačinkách, výborné kávě i dalších místních dobrotách. Průvodem s muzikou se pak odeberou k opěrné zdi, kde bude v 16 hodin slavnostně odhalena pamětní deska spisovateli Čeňku Kramolišovi. Zídka, které se tu říká „škarpa“, se navíc promění ve stejnojmennou galerii s ukázkami výtvarného umění místních.

 
V 16.30 hodin budou malí návštěvníci zváni na divadelní představení Začarovaný les a poté se zabaví při hrách na zahradě Rodinného centra Kaštánek, kde vyzkoušejí lukostřelbu, ping-pong a další. Publikum si svými dovednostmi jistě získá pouliční kejklíř a atraktivní podívanou připraví i mistr bublinář. V ulici bude prostor pro posezení a mnohá přátelská setkání.

 

(tz)

 

 

 

 

reklama