Vytisknout tuto stránku
středa, 12 srpen 2020 10:49

Návojňané v Olomouci

Zastupitelstvo obce Návojná uspořádalo v pátek 7. srpna zájezd do Olomouce. Program jsme zahájili slavením mše svaté v katedrále sv. Václava, přičemž mši pro nás celebroval rodák z nedašovské farnosti P. Antonín Ptáček, který nyní působí ve Velkém Ořechově. Přijal naše pozvání, dorazil za námi do Olomouce a svou promluvou nás povzbudil. Po bohoslužbě se nás přímo v katedrále ujal historik Petr Fojtík. Ten nám zasvěceně vyprávěl o historii katedrály, provedl nás presbytářem, lodí, kaplemi i kryptou. A jelikož je Petr rodákem z Jestřabí, vypíchnul i zajímavosti, které se nějakým způsobem vztahují k našemu kraji.

 

Po prohlídce katedrály jsme si za zvuku zvonů udělali krátkou přestávku na prostranství před tímto majestátním chrámem. Náš průvodce nám představil zajímavosti z okolí a poté jsme zamířili k dalšímu cíli, kterým byl Arcibiskupský palác. Prošli jsme knihovnu, reprezentační sály i další komnaty, opět s vynikajícím komentářem (otce arcibiskupa jsme nepotkali J).

 

No a co si budeme povídat, vyhládlo nám. Tak jsme se přemístili do hostince v Kokorách. Po cestě domů už se venku šeřilo, někdo by mohl být unavený, ale v autobuse, který řídil „náš návojský řidič“, vládla dobrá nálada. Padaly i návrhy na další společnou cestu. Prý klidně i za týden. No, za týden to nebude, ale určitě zase někam vyrazíme.
Těšíme se!

 

Text a foto: Aleš Naňák

 

 

3 denní zájezd z Brumova-Bylnice do Vysokých Tater
25.9. - 27.9.2020

 

Valašské cukrářství Nedašova Lhota
přijme pracovnici do výroby na HPP jako vedoucí provozu
Další info na 737 58 99 66

 

 

 reklama