Reklama

09. 12. 2022

Dnes má svátek: Vratislav
pondělí, 17 srpen 2020 16:35

Lesopark v Brumově-Bylnici nabízí relaxaci i aktivní odpočinek

Po revitalizaci sadu v okolí kapličky sv. Anny a instalaci laviček a lehátek ke strávení příjemných chvil v přírodě Bílých Karpat, pro Vás Město Brumov-Bylnice připravilo další místo pro odpočinek v přírodě, tentokrát hned podél cyklostezky mezi brumovským pivovarem a koupalištěm.

Cílem projektu bylo pomocí herních prvků a mobiliáře dotvořit prostor lesoparku tak, aby obyvatelé města a návštěvníci mohli v tomto prostoru pobýt a odpočinout si při pozorování přírody.

Lesopark je příjemnou kulisou běžných procházek či aktivního pohybu po cyklostezce. Použité prvky nabízí aktivní využití pro děti i odpočinek pro dospělé. Samotný lesopark je místem na pomezí parku a lesa s rekreačním potenciálem a využívá přírodních prvků, jako jsou například ponechané klády, které mohou být atraktivní pro lezení nebo také přiznané terénní muldy, které představují pozůstatky dávné kamenice. Tyto prvky je třeba připomenout a vnímat je jako hodnotu místa, která je součástí kompozice a není třeba ji nijak rušit, neboť to, že přetrvává, je nejvyšší hodnotou lesoparku jako takového.

Lesopark v Brumově-Bylnici nabízí relaxaci i aktivní odpočinek
(foto: Město Brumov-Bylnice)


V severní části lesoparku, hned za lavičkou přes Brumovku, vznikl také prostor s grily a posezením, které jsou Vám k dispozici pro setkávání rodin nebo přátel u grilování či opékačce.

Instalované grily KEDAR jsou vyrobeny z patinující oceli COR-TEN, takže jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a atmosférické korozi. Koroze, která Vás možná na první pohled vyděsí, patří právě ke speciální vlastnosti materiálu COR-TEN a má konzervační účinky. Barva grilů se bude měnit v čase, nevyžadují žádnou další povrchovou úpravu. Jsou moderní designově a vyspělé technologicky.

Za účelem zajištění bezpečnosti a celoročního využití cyklostezky a lesoparku bylo na úseku mezi brumovským pivovarem a koupalištěm také instalováno nové veřejné osvětlení.

Lesopark v Brumově-Bylnici nabízí relaxaci i aktivní odpočinek
(foto: Město Brumov-Bylnice)


Pokud to bude možné, rádi bychom prostor v budoucnu rozšířili o další zajímavé prvky. Věříme, že pro Vás bude lesopark skutečnou odpočinkovou zónou, nabízející cenný relax v přírodě. Važme si toho, že můžeme mít vybudované i toto nové místo k odpočinku a chovejme se zodpovědně a ohleduplně k instalovaným prvkům tak, aby mohly nám i naším dětem sloužit dlouhá léta.

Přejeme Vám hodně příjemných chvil strávených v lesoparku.
Vedení města ve spolupráci se správním odborem MěÚ

Autor: Mgr. Hana Schnarr
(foto: Město Brumov-Bylnice)

 

 

3 denní zájezd z Brumova-Bylnice do Vysokých Tater
25.9. - 27.9.2020

 

Valašské cukrářství Nedašova Lhota
přijme pracovnici do výroby na HPP jako vedoucí provozu
Další info na 737 58 99 66

 

 reklama