Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
pátek, 21 srpen 2020 17:09

Záchrana tonoucího. Akce pod vedením Rudolfa Rittera, plavčíka a záchranáře

Místní skupina Českého červeného kříže Valašské Klobouky uspořádala pro své členy, mladé zdravotníky a též veřejnost tematické odpoledne Záchrana tonoucího, aneb co dělat, když se někdo topí. Akce se konala na koupališti ve Valašských Kloboukách pod vedením Rudolfa Rittera, zkušeného plavčíka a záchranáře, který nejdříve na souši popsal a vysvětlil záchranu tonoucího a poté předvedl za pomocí figurantů i několik praktických ukázek přímo v bazénu. Z vody jsme se poté přesunuli na břeh, kde na čtyřech připravených stanovištích probíhaly ukázky poskytnutí první pomoci.
Tématické odpoledne Záchrana tonoucího (foto: MS ČČK Valašské Klobouky)


Byly připraveny resuscitační figuríny dospělého i dítěte a defibrilační přístroj. A právě ten zaujal nejvíce, protože v současné době se o tomto přístroji hodně mluví, lidé ho vidí na veřejně přístupných místech, ale málokdo si dokáže představit, že by ho měl použít.

Účastníci se neostýchali sami si vyzkoušet poskytnutí první pomoci
(foto: MS ČČK Val. Klobouky)


A neméně důležitou součástí celého programu byla instruktáž o tom, jak se zachovat, když se stanete součástí situace, která vyžaduje poskytnutí první pomoci, jak zavolat na číslo 155, jak použít aplikaci Záchranka. Těší nás především zájem z řad laické veřejnosti. Účastníci se neostýchali sami si vyzkoušet poskytnutí první pomoci v různých situacích. Jistě k tomu přispěly i zkušené lektorky Pavla Sudková a Ludmila Šulcová, která je zároveň iniciátorkou a organizátorkou celé akce.

 

Za MS ČČK Valašské Klobouky
Eva Fialová

 

 

Firma Sofa Tkadlec v Brumově přijme šičku na HPP
Možno i zkrácený úvazek, dle dohody

 

3 denní zájezd z Brumova-Bylnice do Vysokých Tater
25.9. - 27.9.2020

 

Valašské cukrářství Nedašova Lhota
přijme pracovnici do výroby na HPP jako vedoucí provozu
Další info na 737 58 99 66

 

 reklama