Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
pátek, 02 říjen 2020 11:30

ZŠ Valašské Klobouky kvůli karanténě uzavírá školní jídelnu

Základní škola Valašské Klobouky řeší výskyt onemocnění covid-19 u několika žáků i pracovníků. V souladu s pokyny Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se karanténa dotkla některých tříd, také pedagogických pracovníků, především vychovatelek školní družiny, a dále celého personálu školní kuchyně. Od pátku 2. října proto muselo vedení školy jídelnu uzavřít a hledat cestu k zajištění náhradního stravování. Žákům bude polední jídlo poskytováno formou studených balíčků. O opatřeních a postupu škola komunikuje s rodiči prostřednictvím rozhraní EduPage.

 
„Od zjištění výskytu onemocnění covid-19 koordinujeme veškeré své následné kroky a nastavovaná opatření s krajskou hygienou. Intenzivně komunikujeme s rodiči žáků a informujeme je o připravovaném postupu. V nejbližší době je oslovíme ohledně potvrzení zájmů o zajišťování náhradních obědů,“ uvedla Ivana Sedláková, statutární zástupkyně ředitele.

 
Škola i nadále mimořádně dbá na dodržování hygienických pravidel. „Všichni pravidelně používáme dezinfekci, respektujeme pravidla pro omezené setkávání dětí a nosíme roušky povinně i na prvním stupni. Věříme, že situaci dobře zvládneme,“ vzkázala.

 

(tz)