Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
neděle, 11 říjen 2020 12:13

Slavičín se pustil do druhé etapy oprav fasády ZUŠ

Druhou etapou pokračují stavební úpravy ZUŠ Slavičín. Budova, kde se vzdělávají desítky dětí v umění, dostává právě novou fasádu ze zadní části.


Slavičínská základní umělecká škola má o koronavirové pauze o „zábavu“ postaráno. Budova, v níž sídlí, a která je památkou místního významu, dostává novou fasádu i ze zadní části. Přední část už byla obnovena vloni a zadní strana budovy čekala rok na to, než se dočká opravy i ona. „Přestože má celá budova novou střechu, vnikalo do izolace podkroví drobné zvířectvo, které dělalo neplechu. Díky opravě fasády, ke které náleží i komplexní podbití a izolace střechy, bude tomuto konec,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela.


Fasáda budovy byla léta ve špatném stavebně-technickém stavu. V rámci realizace stavebních prací bylo provedeno odstranění všech nesoudržných částí omítek včetně následného očištění soudržných částí od stávajících fasádních nátěrů. Místa odstraněných nesoudržných částí budou obnovena reprofilací nebo doplněním ploch s napojením na stávající omítky bez viditelných přechodů.


Rekonstrukce fasády vyjde město na částku pohybující se okolo 900 tisíc korun a hotová by měla být do konce tohoto roku. Budova ZUŠ bývala v dávné minulosti poštovním úřadem. Patří k nejhodnotnějším objektům ve středu města Slavičín.


(tz)