Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
úterý, 13 říjen 2020 21:09

O děti zaměstnanců IZS, nemocnic, sociálních služeb i bezpeč. sborů bude postaráno

Od středy 14. října, kdy budou na základě krizového opatření vlády uzavřeny základní školy, budou mít zaměstnanci poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, hygienických stanic, bezpečnostních sborů, ozbrojených složek, složek Integrovaného záchranného systému a dalších profesí dle včerejšího usnesení vlády č. 1033 možnost poslat své děti ve věku od 3 do 10 let do jedné vybraných škol ve Zlínském kraji, kde bude o tyto děti postaráno.

„Postarat se o děti zdravotníků, záchranářů, policistů, hasičů, pracovníků sociálních služeb či bezpečnostních sborů je v současné situaci naprosto nezbytné, protože potřebujeme, aby se tito lidé mohli naplno věnovat své profesi. Spoléháme na ně a děkujeme jim v této nelehké době za jejich odvedenou práci a nasazení,“ poděkoval hejtman Jiří Čunek.

Jde o celkem 17 škol rozmístěných po celém kraji, na území každé obce s rozšířenou působností je minimálně jedna.

Seznam škol rozmístěných po celém kraji

 

Zájemci o umístění dítěte mohou se svými požadavky kontaktovat přímo jednu ze škol, která je nejblíže jejich bydliště, a zároveň je v kopii poslat na krajský úřad na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

(tz)
foto- Jiří Balát