Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
středa, 14 říjen 2020 16:10

Ve Valašských Kloboukách 66 osob pozitivně testovaných na covid-19

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Onemocnění covid-19 se šíří narůstajícím tempem. Ve správní oblasti obce s rozšířenou působností Valašské Klobouky bylo ke 14. říjnu zaznamenáno 225 pozitivně testovaných osob. Přímo ve Valašských Kloboukách se jedná o 66 osob. Město kvůli zhoršující se situaci nařizuje posílenou dezinfekci veřejných budov ve svém majetku a rovněž poskytne dezinfekční prostředek pro všechny bytové domy. Znovu také dochází k aktivaci asistenční linky pro seniory a osoby v karanténě k zajištění nákupů a léků. V domě s pečovatelskou službou jsou zakázány návštěvy a obyvatelé budou mít v jídelně vyhrazenou dobu pro polední stravování. Základní škola Valašské Klobouky se pak bude starat o děti zdravotníků a dalších zaměstnanců v první linii.

 
„Podzimní vlna onemocnění covid-19 nabírá na síle, a proto je na místě činit kroky nezbytné k prevenci dalšího přenosu viru. Město Valašské Klobouky připravilo několik opatření, jejichž cílem je jednak snížit riziko nákazy u nejzranitelnější skupiny obyvatel, jednak podpořit ty, kteří se ocitnou bez pomoci a budou potřebovat zajistit základní věci denní potřeby,“ sdělila Eliška Olšáková, starostka města. „Situace si ale především žádá zodpovědnost každého z nás. Prosím, dodržujme nařízení a nezapomínejme na hygienická pravidla, časté mytí rukou, správné nošení roušek, zachovávání rozestupů a omezení setkávání. Má to velký smysl při ochraně našich nejbližších, pro které by mohlo být onemocnění velmi vážným ohrožením,“ apelovala.

 

Zákaz návštěv v bytových domech DPS I a DPS II
Stálá pracovní skupina Krizového štábu ORP Valašské Klobouky nařídila od 15. října do odvolání zákaz návštěv v domě s pečovatelskou službou. Výjimkami budou roznosy obědů, donášky nákupů potravin a léků a zajištění pečovatelských služeb ze strany charity. Dochází také ke změně režimu při výdeji obědů v tamní jídelně, která je využívána i zdravotnickým personálem a veřejností. Obyvatelé domu s pečovatelskou službou budou mít pro polední stravování vyhrazený čas od 12 do 13 hodin. Před tímto časem proběhne výdej obědů ostatním strávníkům a prostor bude dezinfikován.

 

Asistenční linka pro seniory a osoby v karanténě
Město Valašské Klobouky zřizuje na telefonním čísle 737 924 568 asistenční linku, kterou budou obsluhovat pracovníci odboru sociálních věcí. K dispozici je pro starší spoluobčany, kteří se vlivem opatření ocitnou osamocení a bez potřebné pomoci, a také pro lidi v karanténě. Po telefonu si budou moci požádat o dovoz nákupu potravin nebo léků. Služba bude objednávky přijímat na výše uvedeném čísle v pracovní dny od 7 do 19 hodin, rozvoz nákupů pak bude probíhat v pondělí, ve středu a v pátek v odpoledních hodinách prostřednictvím pracovníků městské policie. „Pokud lidé vědí ve svém sousedství o někom, kdo zůstane opuštěný nebo bez péče ze strany blízkých, budeme rádi, pokud jim o asistenční lince řeknou,“ uvedla Eliška Olšáková.

 

Dezinfekce v bytových domech
Město Valašské Klobouky vzhledem k aktuální epidemické situaci doporučuje ve všech bytových domech provádět preventivní dezinfekci společných prostor, zejména klik, schodišť či výtahů. S tím účelem také pro více než čtyři desítky městských i soukromých bytových domů uvolňuje ze svých zásob sto litrů dezinfekčního přípravku, který poskytne zdarma. Výdej pro domovníky bude probíhat ve vestibulu radnice v úředních hodinách, tedy v pondělí 19. října a ve středu 21. října v časech od 8 do 10.30 hodin a od 14.30 do 17 hodin.

 

Základní škola se postará o děti zdravotníků a pracovníků IZS
Podle nařízení vlády přešel od 14. října na distanční výuku i první stupeň základních škol. Provoz ZŠ Valašské Klobouky však ve specifické podobě pokračuje, protože byla hejtmanem Zlínského kraje určena jako spádové vzdělávací zařízení, které se bude starat o děti zdravotníků, sociálních pracovníků, zaměstnanců integrovaného záchranného systému, pracovníků bezpečnostních sborů a dalších vybraných profesí. Péče o děti ve věku od 3 do 10 let bude zajišťována od pondělí do pátku v době od 6 do 17 hodin, a to ve dvou skupinách, přičemž každá může mít kapacitu maximálně 30 dětí. Zájemci mohou kontaktovat vedení školy na telefonních číslech 570 578 101 nebo 603 476 785, případně e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

(tz) 

BIO Jablečný mošt
100 % přírodní mošt z BIO jablek z našeho sadu z Bílých Karpat.
Nakupujte zde http://www.eshop-ekofarmajavornik.cz/
Objednávky taktéž na tel. čísle 773 746 859
Zakoupíte i v naší Farmářské prodejně ve Štítné nad Vláří.

BIO Jablečný mošt z Ekofarmy Javorník Štítná nad Vláří

 

reklama