Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
čtvrtek, 15 říjen 2020 20:35

Policisté na Zlínsku kontrolovali dodržování vládních nařízení

Policisté se na Zlínsku zaměřili na zvýšenou kontrolu dodržování vládních opatření v souvislosti s nepříznivým vývojem šíření nákazy onemocněním Covid-19. Přestože naprostá většina obyvatel tato opatření dodržuje, stále se najdou jedinci, kteří je akceptovat odmítají. A k těmto lidem je potřeba začít přistupovat důrazněji, zejména s ohledem na ochranu zdraví ostatních.

Policisté kontrolovali dodržování vládních nařízení (foto: PČR)

 

Policisté kontrolovali nově zavedenou povinnost používat roušky na zastávkách MHD, na autobusových a vlakových nádražích a také zákaz shlukování většího počtu lidí na veřejnosti. Vzhledem k deštivému počasí druhá ze jmenovaných povinností problémem nebyla. Ani na nádražích a zastávkách prozatím muži zákona nemuseli řešit žádný přestupek.

,,V případě, že policisté narazí na jednání, které není v souladu s vládním nařízením, mají policisté možnost podezření z přestupku oznámit příslušnému správnímu orgánu, vyřešit na místě v příkazním řízení – pokutou, nebo, v ojedinělých případech, mohou takové jednání vyřešit domluvou. Ve zvýšených kontrolách budeme pokračovat i během následujících dnů či týdnů, s ohledem na vývoj onemocnění," uvedla tisková mluvčí zlínských policistů por. Bc. Monika Kozumplíková.

 

(tz)