Vytisknout tuto stránku
čtvrtek, 22 říjen 2020 19:21

Slavičín rozdá seniorům 1 500 respirátorů FFP2, rozjíždí zásobování potravinami

Respirátor pro každého seniora od pátku 23. října distribuuje město Slavičín pro své občany starší 65 let. Vedení města tak reaguje na nepříznivé statistiky osob s pozitivním testem nový typ koronaviru, kterých je ve Slavičíně momentálně 139.


„Ochrana našich obyvatel je pro nás naprostou prioritou,“ řekl starosta města Tomáš Chmela s tím, že senioři jsou zranitelná skupina obyvatel. „Občas se ale vydají ven například na nákup, proto je chceme co nejvíc chránit. Obstarali jsme respirátory typu FFP2, které je možné s opatrností použít vícekrát po sobě, a jsou výrazně účinnější než roušky,“ doplnil Chmela.


Distribuci respirátorů lidem zajistí pracovníci města do schránek během zítřka. Není to však jediná pomoc v době, kdy celou zem svírá pandemie koronaviru a s tím související vládní nařízení. Místní Charita Slavičín také spouští rozvoz potravin pro občany, kteří jsou v karanténě. „Objednat nákup musíte den předem do 11 hodin pouze telefonicky na tel. čísle 734 435 242,“ informoval slavičínský starosta s tím, že se nabídka nevztahuje na nákup tabáku a alkoholu či zboží ze slevových akcí v letácích. Slavičínská charita je schopna také nejohroženějším seniorům zajistit a přivézt desinfekci zdarma.


Pochválil také, jak se v těžkých časech semklo město a jeho organizace. „Pracovníkům v první linii zajišťují hlídání jejich školou povinných dětí naše pracovnice z DDM,“ upozornil Chmela. Ve Slavičíně se jedná například o zdravotníky z městské nemocnice, pracovnice charity a další náročné profese.

 

(tz)


 


Elektro Bičej - Podzimní stmívání- světla rozsvěcí

 

 

 reklama