Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
úterý, 10 listopad 2020 20:23

Kriminalisté zajistili v Luhačovicích téměř deset kilo marihuany

Krajští kriminalisté zadrželi uplynulý týden v Luhačovicích tři cizince, kteří u nás ve velkém nakupovali marihuanu a vyváželi ji mimo Českou republiku, převážně do své země. Při zadržení kriminalisté zajistili v bytě téměř deset kilo marihuany a velkou finanční hotovost. Dva z mužů jsou stíhání vazebně.


,,Kriminalisté v průběhu prověřování trestné činnosti trojice mužů zjistili, že by mohli být cizinci ozbrojeni. S ohledem na toto zjištění, a s ohledem na trestní minulost mužů, povolali krajští kriminalisté k zadržení podezřelých zásahovou jednotku z Jihomoravského kraje. Dva muže pak zadrželi policisté v bytě v Luhačovicích a jednoho ve firmě, kde pracuje. Při domovní prohlídce zajistili téměř deset kilo marihuany připravené k distribuci a finanční hotovost v řádech stovek tisíců korun," uvedla tisková mluvčí zlínské policie mjr. Mgr. Lenka Javorková.


Ilustrační foto


Organizovaná skupina cizinců, občanů Evropské unie, nakupovala marihuanu ve velkém z více zdrojů na území naší republiky a pravidelně ji vyvážela mimo Českou republiku, především do své rodné země, kde drogu dále distribuovala. ,,Trojice cizinců takto s drogou obchodovala více jak půl roku. Činnost této organizované skupiny, která působila na území více států, byla velmi sofistikovaná. Cizinci se při svých aktivitách a pohybu snažili být maximálně opatrní, marihuanu převáželi ve vozidlech, kde měli zřízeny prostory pro skryté převážení drogy," dodala mluvčí.


Cizince ve věku 35, 39 a 48 let vyšetřovatel minulý týden obvinil ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 10 do 18 let. Dva obvinění byli ve své zemi v minulosti trestáni za loupeže, útok na veřejného činitele, podvody, padělání dokladů a také obchodování s drogami. Vyšetřovatel podal podnět na návrh na vzetí do vazby dvou cizinců, který soudce akceptoval. Jeden z obviněných je stíhán na svobodě. Krajští kriminalisté na případu nadále pracují.

 

(tz)

  

 


Elektro Bičej - Podzimní stmívání- světla rozsvěcí

 

 

 reklama