Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
čtvrtek, 12 listopad 2020 17:11

Listopadové výročí uctí ve Valašských Kloboukách tichou vzpomínkou

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Den boje studentů za svobodu a demokracii si v letošním roce kvůli závažným okolnostem souvisejícím s epidemií připomeneme jen symbolicky. U kašny na Masarykově náměstí bude v úterý 17. listopadu po celý den připraveno pietní místo, kde budou moci lidé jednotlivě přicházet a zapálit svou svíčku. Tichou vzpomínkou tak uctí hodnoty, za které se československý národ v pohnutých okamžicích Sametové revoluce neváhal postavit.

 
„Při loňské oslavě 30 let svobody jsme si připomínali převratné události našich novodobých dějin právě u kašny, v místech, kde se v listopadu 1989 setkávali představitelé zdejšího Občanského fóra. Letošní oslava výročí Sametové revoluce proběhne v intimnějším duchu, protože žádné shromáždění ve větším počtu není možné. Lidé tedy mohou sami přicházet na Masarykovo náměstí ke kašně, kde zapálením svíčky a chvilkou zamyšlení vzdají hold všem, kteří za demokratické principy a svobodu naší země bojovali,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města.

(foto: archiv Město Valašské Klobouky)

 

Kvůli velmi vážné situaci s epidemií koronaviru se nemohl ve Valašských Kloboukách uskutečnit ani tradiční říjnový pietní akt v předvečer vzniku samostatného československého státu. Významné výročí našeho národa uctili představitelé města symbolicky, kdy za všechny občany položili věnec k Památníku československé vzájemnosti. Podobně při příležitosti svátku Všech svatých uctili památku padlých za I. světové války, dříve tak činili po tradiční dušičkové bohoslužbě.

 

(tz)

 

  

 


Elektro Bičej - Podzimní stmívání- světla rozsvěcí

 

 

 reklama