Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
pátek, 27 listopad 2020 20:32

Obnova lázeňské kolonády v Luhačovicích je počinem roku v obnově památek

V záplavě informací o epidemii nemoci Covid19 se obtížně hledají pozitivní zprávy. Jednou z nich je ocenění skvělé práce, které se dostalo projektu „Obnova lázeňské kolonády s halou Vincentka v Luhačovicích“.


Za tento projekt udělil Národní památkový ústav Lázním Luhačovice, a. s., cenu Patrimonium pro futuro, která je určena pro nejlepší počiny v oblasti památkové péče. Národní památkový ústav tímto způsobem již sedm let vyhodnocuje a vyzdvihuje nejlepší příklady dobré praxe v oblasti památkové péče ve čtyřech kategoriích. Obnova luhačovické lázeňské kolonády je letošním vítězem v kategorii obnova památek/restaurování. Dle odborné poroty společnost Lázně Luhačovice a.s. přistoupila k obnově komplexně, obnova přispěla k celkové kultivaci prostoru a zejména vede k prostupování přírody do zdejší architektury, které je pro Luhačovice typické. To vše s respektem k materiálům a s vysokou kvalitou řemeslných a restaurátorských prací. Díky tomu se komplex kolonády architekta Oskara Pořísky vrátil ke své původní funkcionalistické čistotě, vzdušnosti, světlosti a propojení s přírodou.

 

Obnova lázeňské kolonády je počinem roku v obnově památek
foto- Zdeněk Urbanovský

Obnova lázeňské kolonády je počinem roku v obnově památek
(foto: Archiv Lázně Luhačovice, a. s.)

 

Obnova kolonády má pro Luhačovice velký význam, jelikož Malá a Velká kolonáda s prameny a halou Vincentka jsou nejen centrem Lázeňského náměstí, ale i dění ve městě.  S ohledem na omezení vyvolaná epidemií koronaviru neproběhlo slavnostní vyhlášení cen, výsledky byly oznámeny 5. listopadu t. r.


Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.

 

  

 

 


Elektro Bičej - Podzimní stmívání- světla rozsvěcí

 

 

 reklama