Vytisknout tuto stránku
pondělí, 07 prosinec 2020 21:57

Martina a Véna Králíkovi pořídili dětem z MŠ Jestřabí pracovní ponk

Ráda bych se svěřila s tím, že se mezi námi nacházejí „dobří andělé“, kteří nabídnou nezištně svoji pomoc. Jedná se o manžele Martinu a Vénu Králíkovi ( firma Vamak Jestřabí, www.vamakjestrabi.cz ), kteří naší školce sami od sebe nabídli, že pro děti pořídí pracovní ponk.


Véna Králík objevil tento projekt při svých pracovních aktivitách a velmi ho zaujal. Je to projekt, jehož cílem je podpora zručnosti a představivosti dětí v mateřských školách, přiblížení polytechnického vzdělávání dětem, které jsou ve věku, kdy se se zájmem seznamují se vším, co jim okolní svět nabízí. Myšlenka podporovat polytechnickou výchovu u dětí v mš se Vénovi velmi líbila. Začal pátrat, jak by se on sám a jeho firma do toho mohla zapojit. Kontaktoval se s Okresní hospodářskou komorou Opava a ta mu nabídla možnost spolupráce. A najednou z toho vznikl projekt, za který jsme mu velmi vděční a víme, že v naší mš bude využitý. Bohužel jsme, díky koronaviru, nestihli oficiální předání v naší školce, ale věřím, že se nám to podaří.

 

Martina a Véna Králíkovi pořídili dětem z MŠ Jestřabí pracovní ponk (foto: archiv MŠ)


Děti samozřejmě okamžitě zbystřily, co že je to nového ve třídě. Společně jsme si ponk představili, ukázali jsme si pracovní nářadí ( mimochodem žádné plastové, ale normální nářadí a také už jsme si začali plánovat, co si jako první vyrobíme.

Ještě jednou bych tedy manželům Králíkovým chtěla moc poděkovat za dar, kterého si nesmírně vážíme a hlavně si ceníme toho, že se v dnešní době najde někdo, kdo sám a rád obdaruje druhého.


Mgr. Kateřina Šuráňová
ředitelka MŠ Jestřabí

 

 

 

 

 reklama