Reklama

10. 08. 2022

Dnes má svátek: Vavřinec
úterý, 08 prosinec 2020 20:23

Úspěšné zapojení SOŠ Luhačovice do Evropského týdne odborných dovedností

Evropský týden odborných dovedností je iniciativou Evropské komise, která se koná již od roku 2015, letos v období 9. – 13.11.2020.

Uvědomujeme si, že každý člověk má na něco talent, který odborné vzdělávání může pomoci rozvinout. Odborné vzdělávání je skvělou volbou k nastartování úspěšné kariéry a zvýšení šancí na uplatnění na evropském trhu práce. I z těchto důvodů jsme nemohli chybět, i když letos je všechno úplně jinak, než jsme byli dříve zvyklí. S našimi partnery z Litvy, Lotyšska a Estonska jsme se zapojili do soutěže „JOINER 2020“ (truhlář).

 

Výroba

Ukončení soutěžního dne

Vyhlášení výsledků

Jakubův hotový výrobek (foto: archiv SOŠ Luhačovice)


Naplánované místo konání akce v Kaunasu v Litvě bylo vzhledem ke covid-19 nereálné, tak soutěžící pracovali ve stejném čase na zadaném tématu ve svých domovech. Materiál a výkresovou dokumentaci zaslal všem přihlášeným žákům celkem deseti škol čtyř zemí Evropské unie hlavní organizátor Kaunas technical vocational education centre. Zahájení soutěže proběhlo 10. listopadu v 9 h litevského času na ZOOM platformě, veškeré práce byly průběžně monitorovány a finální výsledek zaslán zpět k hodnocení komisí.


Ukončení akce a vyhlášení těch nejlepších proběhlo znovu prostřednictvím platformy ZOOM 3. prosince. A jak jsme v tvrdé konkurenci dopadli? Náš žák čtyřletého oboru Design a zpracování dřeva Jakub Novotný obsadil v konkurenci těch nejlepších skvělé 5. místo.


Gratulujeme!!!!

 

Lubor Černobila, Střední odborná škola Luhačovice