Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
středa, 09 prosinec 2020 14:18

Na Závrší probíhá adventní putování

Adventní čas je obdobím výjimečným. Těšíme se na něj a radujeme se z něho. Letos nám však jeho prožívání okleštily události, které nikdo z nás nečekal. Mnohé z toho, na co jsme byli zvyklí, letos prožít nemůžeme. Nicméně procházka s blízkými, ta je nejen povolena, ale i doporučována.


A pokud se vydáte na procházku, která má opravdu cíl, jdete na to dobře. No, a když zamíříte k místu, které je něčím zvláštní, má kupříkladu duchovní přesah, pak už „obyčejnou“ procházku povýšíte na putování. A takovou aktivitu na nynější čas připravili v nedašovské farnosti.

 

Na každý adventní týden byl vybrán cíl, který je možné navštívit. Dva už jsou tedy zveřejněny, ale to neznamená nic pro ty, kdo se chtějí teprve zapojit. Putovat můžete k místům, která jsou za humny, jindy jsou to lokality vzdálenější, třeba zcela neznámá. Možná kolem některých chodíte denně, jenže upřímně, co vše víte o jejich minulosti? Vydejte se za nimi: vždyť všechny ty příběhy jsou kouzelné, ale hlavně jsou naše. Jenže pozor, ono to není všechno. U každé cílové památky se můžete nejen seznámit s její historií, ale najdete zde i indicii pro velké soutěžní finále. Indicie pak všechny putující dovedou k odpovědní myšlence, kterou je nutné odeslat organizátorům, a potom čekat na vylosování trojice výherců. Pro ně jsou připraveny opravdu pěkné odměny a možná i překvapení… Ale nebojte se – odměny se dočká každý, kdo se do aktivity zapojí! Další informace najdete ZDE.


Požehnaný adventní čas přejí organizátoři.

Závršské adventní putování