Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
středa, 30 prosinec 2020 13:32

Dávejte si pozor při používání udírny. Může to dopadnout jak v Lačnově


V Lačnově hořel ve středu před šestou hodinou ranní zahradní přístřešek u rodinného domu. K původně hlášenému požáru rodinného domu vyjeli profesionální hasiči z požárních stanic Vsetín a Valašské Klobouky a dobrovolní hasiči obcí Francova Lhota, Horní Lideč a Lačnov.


Ještě před příjezdem hasičů byl z pod přístřešku vytlačen osobní automobil, který je požárem poškozen. Následně bylo v 6:05 hodin provedeno ohlášení požáru. ,,Po provedeném průzkumu byli profesionálové ze Vsetína a dobrovolná jednotka hasičů z Francovy Lhoty staženi. Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří přístřešek u rodinného domu. Požár sice poškodil část rodinného domu, ale dovnitř domu se nerozšířil. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili několika proudy vody. Zjistili, že v přístřešku je udírna, kde majitel prováděl uzení masa. Osoba, která obsluhovala v přístřešku udírnu, Policii České republiky i vyšetřovateli hasičů tuto činnost potvrdila. Hasiči následně kontrolovali s termokamerou teplotu stavebních konstrukcí," uvedl mluvčí HZS Zlínského kraje Roman Žemlička.

Požár v obci Lačnov ( foto: HZS Zlínského kraje)

 
Škoda způsobená požárem byla stanovena v předběžné výši 50 000 korun. Včasným zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 2 500 000 korun. K zranění osob nedošlo.

 

(tz)