Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
čtvrtek, 28 leden 2021 14:26

Hejtman se setkal se starostou Slavičína i starostkou Valašských Klobouk

Přes 60 procent obcí ve Zlínském kraji patří do Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR). S jeho zástupci se 27. ledna sešel hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.


„Vnímám SMS jako partnera, který má opravdu blízko k obcím a obce mu důvěřují. Jsem rád, že jsme našli společnou řeč,“
uvedl hejtman Holiš po jednání.

Probíralo se množství témat, která trápí hlavně malé obce, ať už jde o dopravní obslužnost, nebo odpadovou koncepci. „Panu hejtmanovi můžeme být platní hlavně v tom, že disponujeme opravdu velkým množstvím praktických poznatků z přímo z obcí. Jsme totiž s nimi v blízkém kontaktu,“ sdělila krajská předsedkyně SMS ČR a starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková.

Dalšími osobami, které se setkání zúčastnily, byl slavičínský starosta a 1. místopředseda krajského předsednictva Tomáš Chmela, a také starosta Tupes a 2. místopředseda krajského předsednictva Oldřich Vávra. „Velmi si ceníme toho, že došlo k osobnímu setkání, navíc v tak náročné době. Ssružení jsme na kraji představili jako partnera, který může pomoct například s rychlým informováním obcí ohledně očkování,“ podotkl 1. místopředseda krajského sdružení Tomáš Chmela.

 

Oldřich Vávra také hejtmanu Holišovi předal několik návrhů z praxe, například k odpadovému hospodaření či legislativním procesům. „Byl bych také rád, kdybyste s Radou Zlínského kraje obnovili tradici výjezdních zasedání do mikroregionů v kraji,“ navrhl 2. místopředseda krajského předsednictva Oldřich Vávra s tím, že Zlínský kraj je různorodý a že SMS ČR zastupuje převážně malé obce, které za sebou nemají úřednické aparáty velkých měst.

Jejich práce si i hejtman Holiš velmi cení. „Klobouk dolů před starosty malých obcí, co všechno zvládají, zvlášť v této hektické době,“ poznamenal hejtman.

 

(tz)
(foto, zdroj: Krajský úřad Zlínského kraje)