Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
čtvrtek, 04 únor 2021 17:19

Osobnosti Brumova-Bylnice jsou pan Vladimír Pecl a pan Lubomír Fojtík

Děkujeme všem občanům, kteří zaslali své návrhy na udělení ceny Osobnost města Brumov-Bylnice. Rada města stála před nelehkým úkolem rozhodnout, kterému z navrhovaných kandidátů cenu udělit. Nakonec svým usnesením rozhodla, že cenu Osobnost města Brumov-Bylnice za uplynulý rok udělí zcela mimořádně dvěma výrazným osobnostem.

Cenu in memoriam obdržel pan Vladimír Pecl za jeho celoživotní přínos ve sportovní činnosti. Vladimír Pecl působil ve fotbalových oddílech FC Brumov a FC Bylnice jako hráč a trenér. Je zakladatelem vánočního kuželkářského turnaje o Pohár starosty města Brumova-Bylnice a propagátor výstavby kuželny v našem městě.

Vladimír Pecl a jeho syn (foto: archiv VP)

Vladimír Pecl a Lubomír Zábel


Cenu in memoriam obdržel pan Lubomír Fojtík za jeho celoživotní aktivní působení v osadním výboru v obci Svatý Štěpán. Lubomír Fojtík působil jako organizátor sportovních memoriálů, tanečních zábav a společenského setkávání občanů. Spolupodílel se na obnovení tradice fašanků a měl výrazný vliv na kulturní, sportovní a společenský život v obci.

Lubomír Fojtík (foto: archiv LF)

Pan Lubomír Fojtík se spolupodílel na obnovení tradice fašanků ve Sv. Štěpaně


S ohledem na probíhající pandemii covid-19 a vládní opatření, proběhlo předání ceny na městském úřadě. Cenu předal starosta města pan Kamil Macek a místostarosta města pan Antonín Strnad. Cenu převzala paní Peclová Jarmila s dcerou a paní Fojtíková Vlaďka se synem.

Cenu převzala paní Peclová s dcerou a paní Fojtíková se synem Stanislav Dubčák - vedoucí odboru cestovního ruchu, kultury a sportu (OCRKS)
zdroj: Mgr. Hana Schnarr

 

  

 

 

reklama