Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
čtvrtek, 04 únor 2021 12:05

V uplynulém roce si ve Val. Kloboukách řeklo své „ano“ čtyřiatřicet dvojic

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V uplynulém roce si ve Valašských Kloboukách řeklo své „ano“ čtyřiatřicet dvojic. Meziročně tak počet svatebních obřadů klesl o devět. Osmnáct párů novomanželů vykročilo na společnou cestu životem od oltáře, šestnáct uzavřelo sňatek civilní. Nejvíce svateb se konalo v srpnu, kdy proběhlo dvanáct obřadů, a v červenci, kdy se jich uskutečnilo devět.

 
„Na poklesu počtu uzavřených sňatků se jednoznačně odrazila epidemická situace, kvůli níž odložila svatbu na pozdější termín řada snoubenců, a to zejména v případě, že plánovali účast velké rodiny a přátel,“ sdělila zkušenosti Eva Fialová, referentka oddělení matriky a evidence obyvatel. „Do manželství snoubenci nejčastěji vstupovali v kostele Povýšení svatého Kříže, kde se konalo šestnáct svateb. Dva církevní obřady hostila kaple svatého Václava v Poteči. Na radnici zazněly svatební pochody jedenáctkrát v obřadní síni a čtyřikrát na zahradě. Jeden svatební obřad si dvojice přála uspořádat v Lipině,“ popsala.

 
Všichni čerství novomanželé měli české občanství a u čtrnácti svateb byl alespoň jeden z dvojice občanem města Valašské Klobouky. Dvacet svateb pak v našem městě uzavírali přespolní.

 

(tz)