Reklama

12. 08. 2022

Dnes má svátek: Klára
úterý, 16 únor 2021 09:33

Majitelé kulturních památek mohou získat dotace

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Vlastníci kulturních památek ve správní oblasti obce s rozšířenou působností Valašské Klobouky mohou na jejich obnovu, opravu či restaurování získat dotační podporu. Objekt musí být ve vlastnictví fyzické nebo právnické osoby, musí být situován mimo památkovou zónu nebo rezervaci a nesmí být národní kulturní památkou. Žádosti přijímá do konce února Městský úřad Valašské Klobouky, odbor technicko-správní, oddělení životního prostředí, školství a památkové péče.

 
„Dotační program vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR a finanční prostředky rozděluje prostřednictvím obcí s rozšířenou působností. Pro náš správní obvod je na letošní rok připraveno 166 tisíc korun. Dotaci lze čerpat na opravy a rekonstrukce nemovitých památek i na restaurování částí, které jsou s nimi pevně spojeny, například varhan nebo oltářů,“ sdělila Anna Sáblíková, referentka oddělení životního prostředí, školství a památkové péče. Bližší informace je možné získat na telefonu 577 311 122 nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Oltář v CM kapli v Poteči (foto: MĚSTO VAL. KLOBOUKY)

 
V minulých letech bylo touto cestou podpořeno například restaurování oltáře a interiéru kaple sv. Cyrila a Metoděje, výmalba kostela sv. Josefa ve Štítné nad Vláří, oprava zvonice ve Vrběticích, restaurování sochy sv. Jana Nepomuckého ve Vlachově Lhotě a další.

 

(tz)