Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
středa, 17 únor 2021 20:50

Místo ořechů to bylo konopí...

Celkem 27 vzrostlých rostlin konopí (marihuany) zajistili zlínští celníci během kontrolní činnosti zaměřené na výkon svých kompetencí v obci Vizovice, v druhé polovině února.


Nelegální, přepravované zboží, bylo umístěno na zadních sedadlech osobního vozidla v přepravním obalu zcela uzavřeném igelitovou fólií. ,,Papírová krabice byla označena etiketou s uvedením označení „lískové ořechy“, které mělo navenek zjevně svědčit o jejím naprosto nezávadném obsahu," uvedl por. Mgr. Dušan Janiš, tiskový mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj. Vzhledem k charakteru zboží bylo testem (Detect 4drugs) provedeno ověření na přítomnost psychotropních látek, které bylo následně potvrzeno.

 


(foto: Celní úřad pro Zlínský kraj)


Za využití služebního psa byla dále provedena celková kontrola vnitřních prostor vozidla na další potencionální přítomnost drog, tato již s negativním výsledkem. ,,Řidič kontrolovaného osobního vozidla popřel jakýkoliv vlastnický vztah, a rovněž povědomí, k obsahu přepravovaného balíku, takže vše ukazovalo k další přítomné cestující osobě. K vlastnictví zboží se posléze přiznal spolujezdec," dodal mluvčí.

Spolujezdec svým jednáním naplnil podezření znaplnění skutkové podstaty trestného činu (v daném případě dle ustanovení paragrafu 283 odstavec 1 trestního zákona, nedovolená výroba a jiné nakládání s psychotropními látkami a jedy, přičemž je možné za takový skutek uložit i trest nepodmíněný, s ohledem na závažnost, v délce od jednoho do pěti let, nebo trest peněžitý) zjištěné skutečnosti byly proto předány k dalšímu šetření PČR.

 

(tz)

 

 

 

 

 reklama