Reklama

19. 04. 2021

Dnes má svátek: Rostislav
středa, 31 březen 2021 22:04

Petra Deklevová - “Pomoci můžeš i ty” - předání dárků dětským pacientům

“POMOCI MŮŽEŠ I TY…”
Tak se jmenuje krásný počin na pomoc dětským pacientům onkologie, neurologie a chirurgie napříč nemocnicemi. Již sedmým rokem se rozdává, díky policistce Petře Deklevové z Brumova-Bylnice, radost spoustě mladým pacientům. Tento rok pomoc směřovala k dětem z FN Brno.

Věcné dárky byly předány přímo mladým hospitalizovaným pacientům


Tato akce úspěšně vygradovala 31.3.2021, kdy byla finanční a hmotná pomoc předána zástupcům dětské onkologie, neurologie a chirurgie ve FN Brno.Věcné dárky, sloužící k zábavě, hrám, hygieně, oblékání, ale i jen tak pro radost byly předány přímo mladým hospitalizovaným pacientům do Dětské fakultní nemocnice Brno ve spolupráci s úžasným personálem nemocnice a Alicí Tobiášovou, která konkrétní oddělení zná a ví potřeby jejich dětských pacientů.


Dárky pro pacienty dětské chirurgie přebral primář MUDr. Vladimír Bartl, CSc. a za kliniku neurologie doc. MUDr. Hana Ošlejšková, Ph.D.. Za celou Fakultní nemocnici byl přítomen ředitel FN Brno Prof. MUDr. Jaroslav Štěrba, PhD. Finanční částka, která se vybrala díky akci “Pomoci můžeš i ty” Petry Deklevové, byla úžasných 150 996 Kč. 50 000 Kč putovalo na Nadační fond dětské onkologie Krtek, kde bude účelně použity na asistenční služby. Zbylé peníze byly rozděleny mezi pět dětských onkologických pacientů a jejich rodiny na potřebné výdaje spojené s jejich léčbou.


Celý počin byl od začátku podporován bojovníky MMA: Jiřím “Denisou” Procházkou, Tomášem “Robocopem” Peleškou a Karlosem “Terminátorem” Vémolou. Ti se podíleli nejen na finanční stránce akce, ale především dnes splnili sen pěti onkologicky nemocným dětem, které se s nimi chtěli setkat. Další velkou podporu našla Petra v herečce Barboře Mottlové či v muži roku Davidovi Kremeňi.

Karlos “Terminátor”Vémola podepisoval a rozdával dětem knihy

Karlos “Terminátor”Vémola a Jiří „Denisa“ Procházka  při předávání dárků

Barbora Mottlová, Jiří „Denisa“ Procházka, Petra Deklevová, Mirek Šimůnek

 
Díky patří všem dárcům a podporovatelům “Pomoci můžeš i ty”. Všechny dary, finanční a hmotné, udělají nejen radost, ale především pomůžou konkrétním dětem a jejich rodinám.


Jiří „Denisa“ Procházka
Karlos 'Terminátor' Vémola
Tomáš Peleška
Barbora Mottlová
David Kremeň
Alice Tobiášová


A Vám všem ostatním moc děkujeme!!

 
(foto: archiv Petra Deklevová) 

reklama