Reklama

14. 06. 2021

Dnes má svátek: Roland
sobota, 08 květen 2021 17:28

Ukliďme společně Valašské Klobouky a okolí

Zdejší krajina si s příchodem jara zaslouží očistu od nepořádku. Přispět k ní může každý, kdo je ochotný věnovat kousek svého volného času a třeba při procházce posbírat pár odpadků. Na víkend od 14. do 16. května město vyhlašuje společnou dobrovolnickou akci Ukliďme Valašské Klobouky, při které si lidé mohou k úklidu zvolit libovolnou lokalitu v okolí města i místních částí. Pro všechny, kdo se rozhodnou zúčastnit, bude připraveno základní vybavení pytli a ochrannými rukavicemi a jako motivace poslouží i malá svačinka. K odložení nasbíraného odpadu vznikne síť několika stanovišť, odkud budou pytle po skončení odvezeny.


„Příroda v dosahu našich domovů i ve vzdálenějších lokalitách poskytla mnohým z nás v období pandemie útočiště a prostor pro relaxaci. Abychom z ní mohli čerpat sílu i nadále, měli bychom jí na oplátku poskytnout péči zase my. Pojďme se do toho pustit společně,“ pozval občany místostarosta Karel Ptáček. „V souladu s opatřeními doporučujeme úklidové výpravy jednotlivců, dvojic či rodinných příslušníků. Děkujeme za každou pomoc,“ dodal.

 
Pytle na odpad, rukavice a drobné občerstvení si mohou zájemci vyzvedávat od pondělí 10. května v turistickém informačním centru, na sběrném dvoře, v sídle Valašskoklobouckých služeb a rovněž u předsedů osadních výborů místních částí Lipina, Smolina a Mirošov. V sobotu 15. května pak bude ještě možnost výdeje od 8 do 14 hodin na sběrném dvoře.

 
„Lidé si sami mohou zvolit trasu úklidu, třeba místo, kudy se v přírodě nejraději procházejí. Stanoviště k odkládání pytlů s odpadky budou označena cedulkami a lidé je najdou ve Valašských Kloboukách za hasičskou zbrojnicí, u viaduktu, na parkovišti vedle vlakového nádraží, na Trhovisku vedle likusáku, u městské pily, na ulici Luční za řadovkami, na parkovišti u Královce a v místních částech Lipina, Smolina a Mirošov vždy u osadních výborů,“ přiblížil místostarosta. Svoz nasbíraného odpadu proběhne v pondělí 17. května.


Ukliďme Valašské Klobouky - síť stanovišť ve VK - ZDE

 

(tz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama