Reklama

14. 06. 2021

Dnes má svátek: Roland
pondělí, 10 květen 2021 15:48

Cyklostezkou Bevlava projelo loni během 5 měsíců přes 36 tisíc lidí

Na cyklostezce Bevlava vznikl v roce 2020 čilý ruch. Sčítač umístěný mezi Valašskými Klobouky a Brumovem-Bylnicí napočítal 36 390 návštěvníků, a to za období od 1. července do 21. listopadu 2020, kdy zde byl umístěn. Za celý rok lze dopočítat, že cyklostezkou mohlo projet přes 60 000 lidí. Nejfrekventovanějšími dny byly neděle. Rekord padl v neděli 2. 8. 2020, kdy cyklostezkou v tomto úseku projelo 946 návštěvníků.

 Cyklostezka Bevlava Valašské Klobouky (foto Jan Zainer)

 
„Cyklostezka Bevlava se stala oblíbenou výletní trasou obyvatel Valašských Klobouk i Brumova-Bylnice. Splnil se také sen bezpečného propojení obou měst. Řada lidí využívá cyklostezky k cestám do práce a volnočasovým aktivitám,“ uvádí Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk.

 

„V sezóně 2020 jsme zaznamenali velký zájem turistů, kteří ihned využili propojení české a slovenské strany k přeshraničním výletům. Až se hranice opět otevřou, z Valašského Klobucka se cyklostezkou Bevlava dostanete do slovenského Pováží, pouze 4 km přes státní hranici musíte jet po silnici. Navazující Vážská cyklomagistrála vás zavede až do Trenčína či Piešťan,“ doplňuje Kamil Macek, starosta Brumova-Bylnice.

Cyklostezka Bevlava - schématická mapa

 

Informace o sčítání
Sčítač započítal pohyb návštěvníků v obou směrech, nerozlišoval cyklisty, běžce, chodce či bruslaře. Sčítání realizovalo Partnerství, o. p. s. prostřednictvím automatického sčítače, kterých má v rámci ČR rozmístěno kolem 150. Každoročně vybere jeden region, kde provede bezúplatné sčítání. Ukáže tak možnosti využití dat o návštěvnosti, např. pro vyhodnocení efektivnosti investic do budování cyklostezek či jejich propagaci. Pro rok 2020 byla pro měření zdarma vybrána cyklostezka Bevlava, která postupně přitahuje zájem turistů i místních.


Co vás na tomto úseku cyklostezky čeká?
Cyklostezka Bevlava se vine magickou přírodou Bílých Karpat, údolími mezi okolními kopci. Krajinou hlubokých lesů, horských orchidejových luk, sadů a pastvin. Bevlavu si díky mírnému profilu trasy užijí i rodiny s dětmi či aktivní senioři. Pro náročné cyklisty přinášíme tipy na zajímavé okruhy a odbočky, třeba i do terénu. Díky nim si můžete na Bevlavě naplánovat cyklovíkend nebo dovolenou. Na cyklostezce najdete také řadu kulturních památek a zajímavostí: ve Valašských Kloboukách můžete obdivovat lidové dřevěnice, ale i secesní stavby Huberta Gessnera z konce 19. století, v Brumově-Bylnici hrad Brumov či židovský hřbitov, ve Vlárském průsmyku doporučujeme Sklářskou naučnou stezku Svatý Štěpán - Sidonie.

 

(tz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama